Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ideális iskola?

Milyen az ideális iskola?

Figyelt kérdés

egy középiskolai projektnek ez a cime, amit a barátnőimmel csinálok, de nem jutunk semmire

ha van valami ötletetek akkor lécci irjátok meg. BÁRMIT!!! nevetséges is lehet, mivel a humorban jók vagyunk előadás terén:D


2008. márc. 11. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

33 eves vagyok es jartam Mo-n es kulfoldon is iskolaba.

Az idealis iskola az, ahol odafigyelnek a tanulokra, segitik azok fejlodeset - nemcsak a jobbakra figyelnek ( ami sajnos az en esetemben nagyon jellemzo alt. isk. tapasztalat)- lehetoseg van a fejlodesre minden szinten.

Ahol a tanar nem utalja a tanulokat, hanem elvezi amit csinal. Ahol a tanart hagyja a tanterv erdekesse tenni az anyagot, tehat a tanulok nem unjak es ulik el a hatsojukat unatkozva az oran. Ahol a tanulok nem bunkoznak a tanarral es bejarnak rendesen orara.

Idealis iskola az, ahol nemcsak a mentalis de a fizikai fejlodesre is lehetoseg van, ahol nem divat a klotyoban valo dohanyzas (otthon ahova suliba jartam, rendesen ki voltak kozositve a bagosok mar akkor volt eszunk 16 evesen...!!!!) Ahol vannak kozossegi esemenyek amin a tanulok szeretnek resztvenni es nem korlatozodik a szalagavato utani bulira.

Ahol versenyt lehet kiirni az osztalyok tisztasagara. Pl. ahova en jartam, ott mi takaritottuk az osztalyunkat amit mindennap pontozott az ugyeletes tanar. Komolyan vettuk, mert a dij az penzben volt szamolhato. Minnel jobban csinaltuk, annal tobb zseton erte az osztaly markat ami evvegen az osztalykirandulas kifizetesekor nagyon jol jott.( Az osztalyunk nyert 3 even keresztul egymas utan )

Fontos a felszereltsege is egy iskolanak. De amit megegyszer leirok, nagyon fontos a tanarok mentalitasa!!!! En pl. altalanosban nagyon nehezen birkoztam meg a matekkal kozepiskolaban Mo. egyik legjobb matektanarat kaptam meg es en voltam az egyik osztalyelso (EN????!!!!) leirjam orszag, vilagnak ide ki a legjobb kozepiskolai matektanar?

A masik nagyon fontos ( miutan sokaig en is tanar akartam lenni es pontosan ezert ) hogy SOHA nem szabad megszegyeniteni egyetlen diakot sem a tobbi elott.

Amit imadtam kulfoldon, hogy megtanultam nem szegyellni kerdezni, maximalis segitseget kaptam es teljes valaszt a kerdeseimre. HA valami nem volt jo, magyarazatot kaptam arra, hogy miert nem es hogyan lett volna helyes....

Szoval szerintem egy jo iskola diakcentrikus, erosen motivalo pozitiv iranyban.

Persze vannak hihetelenul remenytelen "teenager" koru gyermekek akiknek a lelkunket is kitehetjuk ok egyszeruen imadnak kilogni a sorbol negativ iranyban, imadnak hulyenek es ostobanak maradni, elzarkoznak barmifele agyat tamado fejleszto informaciotol....

Na ok a tanarok remalmai...Ki ir arrol, hogy milyen az idealis diak?

2008. márc. 12. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ideális iskolában kis létszámú osztályok vannak, a tanulásban nem a gyorsaságra hajtanak a tanárok, hanem arra, hogy a megszerzett tudás rögzüljön mindenkiben tartósan és azt alkalmazni is tudják. Fontosnak tartom, hogy például magyar nyelvtan tanításánál hangsúlyt fektessenek az alapvető ismeretekre (mint pl. helyesírás, mert borzasztó, hogy a magyar gyerekek és felnőttek mennyire nem tudnak helyesen írni), és ne olyanokkal tömjék a másodikos gyerek fejét, hogy predikatív szerkezet (ugye, Zsolnai módszer, én ezt tényleg tanultam általánosban, csak tudnám minek), minden gyerek legyen képes az értő olvasásra. Matematikánál szintén nagyon fonotos az alapozás. Nekem 20 évesen néha még mindig gondom van a szorzótáblával, mert persze azt gyorsan-gyorsan meg kellett tanítani, nem szántak elég időt a rögzülésre.

Egy ideális iskolában jól felszerelet tornaterem kell, sok és változatos mozgás, vigyék a gyerekeket sokszor kirándulni.

Fontos, hogy amiről tanulnak, annak a gyakorlati alkalmazásáról is sokat tudjanak a gyerekek. Pl. földrajz órán múzeumlátogatások, kirándulások, ilyesmik. Vagy fizika, kémia óra; sok önálló kísérlet. A lényeg, hogy a gyerekek ne csak a tankönyvben találkozzanak példákkal, hanem a valóságban is, és amit tudnak, azt önállóan ki is próbálhassák. Erre sajnos az iskolák többségének nincs pénze.

2008. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a tanár ne diktáljon hanem előadjon és ezzel kényszerítse a gyerekekeket, hogy tanuljanak meg jegyzetelni. Mert a monoton diktálásban mindenki elfárad és miután leírta a 90%-át nem tudja visszamondani.
2008. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
az ideális iskola, ahova nem kell bemenni
2021. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!