Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a debreceni...

Mi a véleményetek a debreceni református kollégiumról és a gimnáziumáról?

Figyelt kérdés

esetleg aki oda járt tapasztalatok? milyen a kollégium ( főleg a lányinternátus)? a gimiben a tanárok milyenek? a diákok "normálisak"?

lány vagyok és majd oda szeretnék jelentkezni.


2011. szept. 19. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Én oda jártam.

Nos hát a refi az külön fogalom. A koli más "világi" kolikhoz képest szigorú, kötelező szilencium van minden nap, nincs minden hétvégén hazautazás, bentmaradós hétvégéken szombaton áhítat, vasárnap istentisztelet.

A tanárok olyanok mint máshol: vannak jófejek de azért vannak szemetek is. Van vallásóra meg egyházi ének amire ugyanúgy jegyet kapsz, mint más tárgyakra. A legtöbb tanárnál sokat kell teljesíteni, de mivel rá vagy kötelezve a délutáni tanulásra a koliban, ezért megoldható.

Sokaknak az az előítélete a sulival kapcsolatban, hogy oda csak apácák meg szentfazekak járnak, de oda is ugyanolyan emberek járnak, mint más sulikba, és egyáltalán nem lesz mindenkiből lelkész.

Összességében véve sokszor lázongtunk magunkban a sokszor értelmetlennek tűnő szigor ellen és sokszor nehéz volt elviselni a sok szabályt, főleg a koliban, de nagyon jó volt a társaság, és a kolis élet sok mindenkinek jót tesz.

Illetve pozitívumként megjegyezném még, hogy mivel a suliban vannak elvárások, én gyakorlatilag nulla tanulással minden tárgyból, amiből érettségiztem 75% fölötti eredményt értem és volt benne emelt szint is. (pedig nem voltam ötös tanuló).

Én már 3 éve végeztem és ennyi idő távlatából azt mondom, hogy nagyon sokat kaptam a refitől.

2011. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) A szigort szerintem jól viselem ,de majd meglátjuk hogy alakul
2011. szept. 21. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Lehet hogy jól viseled a szigort, de majd amikor a debreeceni barátnőid nagy társaságba verődve jól érzik magukat, neked meg ott kell kuksolni a felmosóvödör mellett, akkor majd rájössz, hogy egy nagy rakás szar az egész.

2012. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy kalap szar az egész a tanárokkal együtt
2013. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Na meg veled együtt !!kispajtás
2013. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Látom megtaláltad az összes refivel kapcsolatos kérdést te majom. Aki nem ért hozzá az ne üsse bele a dolgát! Hasonlítsd már össze a többi iskolával! A refi a tanáraival együtt a béka segge alatt sincs. Tudják az anyagot, de nem épp pedagógusnak születtek. Tisztelet a kivételnek.
2013. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

MAJOM, csak te lehetsz, mivel ilyen idióta vagy ennyiii..

Ja és te akarod egyedül a Refit lejáratni.

Mert nem feleltél meg az elvárásnak, stb.. ENNYI !

2013. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A refi elvárásainak? Ennek az iskolának elvárásai sincsenek...minden szefóst felvesznek veled együtt. Nézzél már meg pár statisztikát azt majd azután okoskodj...gondolom teológus vagy mert azok védik ilyen ádázan...
2013. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul azt sem tudod mit beszélsz...ha nem feleltem volna meg a refi elvárásainak akkor nem az oktatás színvonalát fikáznám...éppen ellenkezőleg, ezért is szidom ennyire, mert fontosnak tartom a tanulást, de ez az iskola messze nem elégíti ki egy valamire való ember elvárásait...persze lehet hogy neked sikerült a jobb tanárokat kifognod akik felkészítettek normálisan az érettségire és tényleg pedagóguspályára születtek.
2013. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!