Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha fizikus szeretnék lenni,...

Ha fizikus szeretnék lenni, akkor melyik műszaki egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha fizikus (tehát elméleti emberke, kutató), akkor fizikaszakot. Az ELTEnek a fizikaszakja most kapott valami nemzetközi kitüntetést, szóval az jó kell, hogy legyen, és azt mondják, a szegedi sem rossz.

Ha mérnök, akkor felteszem BME

2011. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Debrecent kerüld el.
2011. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: nem szeretnék mérnök lenni, tehát akkor a bme kilőve:) akkor már csak az elte és a szegedi közt kéne döntenem:S

2. válaszoló: megfogadom a tanácsodat, bár azért nem ártana valami indoklás mellé:D

2011. szept. 20. 23:31
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm a válaszokat:)))
2011. szept. 20. 23:31
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A BME is jó hely oda is mehetsz, a fizikusok jó része végzés után az iparban helyezkedik el, és a BME-s oktatók szerintem jó munkát végeznek.


Debrecen: egykor innen kerültek ki az ország legjobb atomtudósai de annak már vége, most már mindenkinek diplomáét nyomnak a kezébe legyen az orvos, jogász, mérnök stb.... Ezalatt azt értem hogy nem kell annyira megszenvedni a diplomáért mint máshol.


Pl: amikor vizsgáztam az egyik tárgyból a professzor úgy engedte át a srácot, hogy elmondta helyette a tételt, ráaádsul sima utcai ruhában, a BME-ről vagy ELTE-ről páros lábbal rúgták volna ki vizsgáról. Meg hát alig bukik valaki, ez is sokat elmond a színvonalról....

2011. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

értem:)

na és azok a bizonyos fizikusok az iparon belül többnyire hol helyezkednek el?:O

2011. szept. 21. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Pl napelemgyártóknál, sajnos most nem jut az eszembe a cég neve, de nem is az a fontos. Pl chipgyártónál nem tudnál elhelyezkedni mert M.o.-on ha jól tudom oylan nincs :D kutatókat nem fizetik meg.


Vannak olyan ágazatok ahol mérnökökre és fizikusokra egyaránt szükség van.

2011. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. szept. 21. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Én ajánlom a miskolci egyetemet. itt alacsonyabb a pontszám könnyebb bekerülni és jó képzés van.
2011. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
E L T E - T T K :)))
2011. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!