Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a Corvinusra jár/véleménye...

Aki a Corvinusra jár/vélemények Corvinussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Corvinusra akarok jelentkezni (jó tanuló vagyok.) Főleg a gazdasági szakokat nézegettem, ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket!


Pl. azt hallottam hogy a corvinuson nem olyan jó a turizmus-vendéglátás mert eléggé új ott a dolog, és a bgf-en a turizmus jobb.


Aki ide jár legyen szíves, írjon, hogy érzi magát, vagy ha ismerőse oda jár, mi a véleménye neki?


2011. okt. 5. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

mivel nemsokára drasztikusan csökkentik az államilag támogatott helyeket, nem ajánlom. ezekből a szakokból amúgy is túlképzés van, annyi a közgazdászunk, h Dunát-Tiszát kényelmesen lehet vele rekeszteni, még marad is.


szerintem olyan irányban próbálj tanulni-elhelyezkedni, ami nincs ennyire telítve.

2011. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
A corvinusnak az az egyetlen előnye, hogy jó a kilátás a BME-re.
2011. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Corvinusnak max. 2 éve van hátra. Aztán bezár a sznobgyár.
2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. mit ajánlasz, minek menjek el akkor? Mert matekos beállítottságú vagyok (matek emelt érettségit fogok tenni) de a fizikát & kémiát utálom (fakt kéne hozzá amúgy is) így mérnöknek nem akarok. orvos megint kiesik...


3. ezt honnan veszed? ha van valami infód, légyszi linkeld be, vagy ha ismerősödtől hallottad írd le légyszi hogy miért!

2011. okt. 6. 06:47
 5/7 anonim válasza:
100%

1. Corvinust nem fogják bezárni.

2. Valóban csökkennek majd az államilag támogatott helyek, de ez csak értékesebbé teszi a diplomát.

3. Valóban sok közgazdász van, de mindegy milyen. És még a válságban most is szükség van rájuk, sok álláslehetőség van.

4. Ajánlom a gazdaságinformatikát (már ha az informatika szóba jöhet). Az emelt matek miatt megvan a logika, ami szükséges.

Sok ilyen szakon végzett ember keresnek, nem kevés fizetéssel, szóval én ezt ajánlom. (hacsak nem találsz valami még jobban hozzád illőt)

Sok sikert a jelentkezéshez!

2011. dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó jókat írt, meg lehet nézni az álláshirdető portálokat, mennyi embert keresnek pl. pénzügyi területre. Ismerek olyan 40-es férfit, aki gazdasági és BME-s mérnöki diplomával rendelkezik, de lényegében előbbit kamatoztatja igen jó fizetéssel, nem beszélve arról, hogy a felesége is ilyen területen van. Azon kívül az is árulkodó, hogy diákmunkák között is mindig van gyakornoki gazdaságot tanulóknak. Szóval szerintem ezzel a diplomával kereset tekintetében igazán a mérnökiek versengenek, főleg az IT-szektor, persze alapesetben.
2012. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Corvinus , BME egyre megy, buli mindig, kevés tanulással -> diploma!
2013. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!