Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnököm direkt...

Az osztályfőnököm direkt csinálja, hogy menjek el a suliból?

Figyelt kérdés

11.-es lány vagyok, vallásos suliba járok. Elsőben nem volt semmi probléma az ofőmmel. Tavaly, amikor az óráin a padtársam felé fordultam, szúrós szemmel rám nézett, vagy ha olyan napja volt, akkor még hozzá is fűzte, hogy 'fogd már be a pofádat'. Jogos, hogy fogjam be a számat, de a fiúkkal szimpatizál az osztályban. Ők óra közepén felállnak, körbe-körbe sétálnak a terembe, hangoskodnak, káromkodnak, egy sem órán nem csinálnak semmit, csak kártyáznak, röhögcsélnek (volt már, hogy 'ittasan' jöttek be suliba). Van pár ember az osztályban, aki az ofőm 'szeme és füle'. Leadják a drótot a tanárnak, és 'jutalmul' kiengedi szünetben cigizni őket.

Ezek verték ki a biztosítékot nálam. Már nem szólok neki semmit (tavaly voltak 'beszólásaim' neki), csak van úgy, hogy sírva megyek ki a teremből óra végén, mert ha rosszul mozdulok, én kapok (év elején azért kaptam osztályfőnökit, mert szünetben 'engedély nélkül' mentem mosdóba).

Pénteken ofőm óráján dolgozatot írt az osztály. Könyvem, füzetem, tolltartóm kint volt a padon. A lapom alatt volt egy lap, aminek az egyik oldala üres volt, a másik oldalára írva volt (utálok a padon írni, ezért alátettem a lapot). A tanári asztalnál ült a tanár, egyszer csak felállt, és elvette a dolgozatomat, és ráírta az egyest. Szünetben odamentem hozzá, hogy feleltessen le, mert nem puskáztam. Nem engedte. Mellékes, hogy az egyik spicli nem írt dolgozatot, hanem figyelt...


2011. okt. 8. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Az éremnek is két oldala van, de ha ez tényleg így van, akkor irány az igazgató. Vagy osztály,vagy iskolaváltás.
2011. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még tavaly a fejemhez vágta, hogy nagyképű és flegma vagyok (mert szóltam neki, hogy szerintem nem állapot, amit a fiúk csinálnak), meg 10-ből 4-szer megesik, hogy megszólalok az óráján.
2011. okt. 8. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugh...Mondtad már a szüleidnek ezt? Szerintem fogadóórán el kellene beszélgetni azzal az "osztályfőnöknek" nevezett személlyel.
2011. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem ér semmit. Anyámnak semmi rosszat nem mondd.

Még szeptember elején, amikor az osztályfőnökit kaptam, bement beszélni vele. Elmondta anyám neki normális hangnemben, hogy fogja vissza magát. Csomó olyan dolgot elmondott, amit amúgy nem akart (pl.: nem állunk anyagilag a legjobban, de nem látszik rajtam, mert csomó ruhát töredék áron veszünk meg; azt is elmondta, hogy pánikbeteg, megesik, hogy rosszul van, és én 'figyelek rá'; azt is elmondta, hogy ismerős által kerültem oda (fő egyházi ember tett be ebbe a suliba. Direkt azért, hogy hátha 'normálisabb' ez az iskola, mint a többi); stb)

Aztán pár hétig visszafogta magát, de már kezdi elölről.

2011. okt. 8. 14:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valóban osztály/iskolaváltás a legmegfelelőbb. Ha a vezetőség megkérdezi az okát, részletesen fejtsd ki. Egy oktatási intézménynek nem mindegy, hogy a tanulók elmennek-e tőlük vagy sem.
2011. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Ha utálsz, ha nem utálsz a padon írni, bizony ez a szabály, ez nem szivatás. A dolgozatot úgy kell írni, hogy nincs alatta semmi..
2011. okt. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Annyi fejlemény van, hogy egy 'barátnőm' az osztályban sokat hiányzik. Második padban ülök, az első padban lévő embereket kérdezte meg, hogy nem tudnak e róla valamit (nincsenek olyan jóban vele, mint én). Mondtam az ofőnek valamit, ő meg elküldött, hogy 'menjél a fogorvoshoz, amúgy sem kellene már itt lenned'.
2011. okt. 12. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnököd nő? Nem lehet, hogy valami csinosabb lány vagy, és ezért nem vagy neki szimpatikus?
2011. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nő, igen.

Nem tartom magam csinosnak :) Viszont keresztanyám tanár, és ő is ezt mondta, hogy biztos 'irigy', mert fiatal vagyok, csinos, stb.


Viszont jó hír, hogy ma jelentette be, hogy terhes, és 2. félévben úgy néz ki új ofőm lesz!! :)

2011. okt. 14. 15:49
 10/11 anonim válasza:
No az óta alakult valami? Amúgy szerintem inkább suliváltás mint osztály... attól még ugyan úgy ott lenne a tanár. Ergo ha nagyon akar, akkor is keresztbe tud tenni. Nekem is van hasonló tanárom csak ő kijelentette még 9.-ben, hogy ki akar rúgatni. Az óta igóhelyettes... szóval átérzem a problemádat.
2011. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!