Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyöngyösi Berze Nagy János...

Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium. Vélemények? Milyen a társaság? Sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 12:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elég sokat kell tanulni, de nem döglesz bele. Nagyonjó a továbbtanulási lehetőség, és az érettségi átlag is magas. Erős iskola, a társaság vegyes, és érdekes. Elég intelligens, bulizós nagy arcok vannak, de ha oda mész szokj hozzá, hogy erősen megy az oltogatás, beszólogatás, főleg, ha gyengébb láncszem vagy. Nagyon családias iskola, sok a program, sok barátokat tudsz szerezni. Meg fogod jelölni a sulit?:) Én 8.-os vagyok, és terveim között szerepel ez is.
2011. dec. 3. 23:36
 2/22 anonim válasza:
26%

Gyere nyugodtan ha van eszed. ha nincs felejtsd el.

Matek néven megtalálsz a suliban.

2012. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Én ott érettségiztem, 8 osztályosba jártam. Szerintem Heves megyei szinten jó suli. A természettudományos oktatás elég erős, az talán még országos szinten is jónak számít.


Jó suli volt, szerettem oda járni. A társaság -- lévén 8 osztályos -- "válogatott" volt. Húztuk egymást, mármint tanulásilag. Alig volt pár ember, akinek nem volt legalább egy nyelvvizsgája (középfokú) 12.-ben.

2012. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 8-os és szeptembertől oda fogok járni.
2012. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*8.-os
2012. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Bár mostmár talán késő tanácsot adni, de több ott a jaj, mint az ihaj. Vannak jófej, segítőkész tanárok is - de legalább ugyanennyi (előre bocsánat a kifejezésért) az inkompetens anyaszomorító is. Term. tudományos tárgykban tényleg erősek és vannak jó nyelvi tanárok is, de amiket magáról szokott állítani az iskola - hogy pl. a megye legjobb intézménye az nem kis túlzás, bármelyik egri gimi jobb, de megkockáztatom, hogy legfeljebb a Bajzával van pariban. De ha belegondolsz Eger mindig is egy polgári diákváros volt, míg Gyöngyös mezővárosként (mindenki asszociáljon arra amire akar), soha nem a kíváló oktatásról volt híres - a jobb tanárok nem is gyöngyösiek, hanem idetelepültek. Ez egyébként érződik is a Berzében - van az "A" osztály, 8 osztályos képzés, ahova a tanárok, polgárjenők gyerekei járnak, néhány szerencsés jut be melléjük. A velük szembeni protekcionizmus bőven a többi osztály rovására megy, B-C-N-esként teljesen más megítélése a diáknak a tanári kar előtt.

A társaságra különben szintén ez a felemásság jellemző, az A-sok egy okos/ügyes gyerekekből összeválogatott banda, ők könnyebben összekovácsolódnak, míg a többi 120 helyre bekerülnek furcsa elemek is - ami a többi középiskolában megvan, az jelen van ott is, lehet itt most akármilyen XXI. századi tini szokásra gondolni (menőzés, tetoválás, WC-ben cigizés, orrpiercing), tehát nem apácazárda az iskola - de mint írták kemény beszólogatás érkezhet a konzervatívabb tanárok részéről, a "Jó napot kívánok" köszönést is elvárják. Ami még tapasztalat, hogy az iskola borzasztó drága! Ott próbálja meg lenyúlni a Berze a szülőt, ahol csak tudja. Persze papíron ingyenes oktatás, de hamar kinéznek a tanárok egész osztályokat, ha nem perkálnak. Én azt javaslom, hogy a szüleid áljanak ki karakán módon talpraesetten és ne legyenek hajlandóak mindent kérdés nélkül befizetni. Ballagás előtt összeszámoltuk és lazán 300.000 HUF fölött volt az az összeg, amit az iskolának befizettünk mindenféle néven (mi 5 év alatt) - az elvileg ingyenes oktatási rendszerben (most nem az étkezésről meg egyéb költségekről van szó, hanem arról, ami konkrétan az iskolának megy). Ha a szülő pénzéről van szó, minden tanár bátran pazarol - van aki több tízezer forint értékben rendel be olyan könyveket amiket soha ki sem fogtok nyitni, míg ha az iskola kasszájáról kell költekezni akkor nagyon szűkmarkúak, egy normális fénymásolót nem tudnak előállítani és használt papírra iratnak dogákat - pedig érdekes módon minden év végén kiosztanak pénzdíjakat a legbuzgóbb SZMK-s szülőknek, tanároknak meg haveroknak. Erre van pénz - a diákra nincsen.

Sokat kell-e tanulni? Hát először is: nem tanulni kell, tudni. Változó, az első évben mindenki megroggyan kicsit, más mint az általános iskola, de ez nem csak a Berzében van így. Ha jófejű vagy, néhány tanárnál már órán meg fogod érteni az anyagot és nem kell tanulni, de más meg el fog halmozni a tananyaggal amit neked kell begyűrni. Azért ők is a kerettantervhez igazodnak, tehát nem kell azt várni, hogy sokkal többet nyújtanának, mint amit majd az érettségin tudnod kell - szerény véleményem szerint egy szakközépben is ugyanúgy lehet 5-ösre érettségizni mindenből, ahogy egy gimnáziumban is, ez rajtad múlik leginkább. Szerintem az mindent elmond, hogy én csak az első évben foglalkoztam házifeladatokkal, utánna csak ilyen napi fél órkat tanultam max - már ha doga volt, amúgy annyit sem és csak egy tárgyból nem lett 5-ös az érettségim, 400 pont fölött voltam a felvételi rendszerben. Persze ha fizika vagy bioszfaktos leszel az már keményebb dió, de nem kell ennyire előre rohanni. A nyelvtanulás még egy érdekes dolog a Berzében, itt van talán a legnagyobb eltérés a tanárok tudása között. Van aki nagyon jól át tudja adni az anyagot, van akivel meg éveken keresztül makogni fogtok és érettségi után is csak pár szót fogsz tudni - én azt javaslom, hogy ha van rá lehetőséged valahogy autodidakta módon is húzd a nyelvtudásod, hogy a jobb tanárok csoportjaiba kerülhess.

Kb. ennyi jutott most eszembe, vannak szép emlékek is az ott eltöltött évekről, de ha most kéne középiskolába felvételizni, egész biztos, hogy nem a Berzébe mennék.

2012. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
0%
Bocs ha offolok. Kedves előző, mit értesz a biosz fakton keményebb diónak?
2013. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%
Mért válaszoltál a saját kérdésedre kedves kérdező? [Üdv: egy Bottyános :)]
2014. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Azért válaszolt a saját kérdésére mert ezt egy berzés tanár írta ide, hogy többen jöjjenek a suliba. Csak jaj, nem volt annyi esze, hogy a weboldal jelezni fogja, hogy ha a kérdező kommentel.

Véletlenül se jöjjön senki se a Berzébe, ez az iskola a becsületedet, a lelkedet eltiporja az inkompetens tanárok által és minden lehető alkalommal beletérdel a normális tanulók életébe. Persze ez nem jellemző a tanárdiákok életére, akik bármit megtehetnek. Például amikor én oda jártam voltak olyan osztályok, ahol minden nap söröztek, boroztak az iskolában a gazdagok/tanárgyerekek.

2014. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Aruljatok mar el, hogy kikre gondoltok "inkompetens tanarok" cimszo alatt.

Egy ilyen tanar sem tanit erdekes modon. Igaz vannak olyan tanarok, akik nekem sem voltak szimpatikusak, mert neha irrealisan rohadt sokat koveteltek, de ettol meg nem rosszabbak.

Teny, hogy nem egy diakparti gimnazium, de a kornyeken nem talal jobbat senki.

2014. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!