Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyöngyösi Berze Nagy János...

Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium. Vélemények? Milyen a társaság? Sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 12:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
szerintem nem lesznek akkora hülyék (ahogy én sem), hogy név szerint mondják meg a tanárok neveit interneten keresztül. Én mindössze két éve vagyok ebben a gimnáziumban, már látni lehet, hogy azért nem sok olyan rendes tanár van, bunkó tanárból jóval több van. A tanárjaim többsége kifejezetten jók, a jobbak kerültek ki nálam (szerencsére), de még így sem ajánlom ez a gimnáziumot másoknak. Aki teheti, az ne ide jöjjön, aki meg tehetetlen, azt pedig sajnálom. Kifejezetten tisztán lehet látni a tanárokból, hogy ki az aki azért tanít, mert eredményt akar elérni a tanítványaival, és ki az (és sajnos van ilyen) aki a fizetéséért jár be! Volt már olyan eset is, amikor a tanár azt mondta, hogy dolgozat ebből- és ebből holnap és nem azt kérdezte. Szerintem ennyit bőven elég leírnom egyenlőre!
2014. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem is arra gondoltam, hogy itt ország világ előtt, hanem pl. privátban. De tényleg kíváncsi lennék nevekre.

Én most fejeztem be az utolsó évemet, és visszagondolva egyáltalán nem volt rossz az itt töltött 4 év.

Figy. nekem sem szimpatikus néhány dolog a gimivel kapcsolatban, de nem kötelező odajárni.


"Volt már olyan eset is, amikor a tanár azt mondta, hogy dolgozat ebből- és ebből holnap és nem azt kérdezte."


És akkor mi van? Velem is előfordult már számtalanszor, mégsem állt meg a világ, nem olyan borzasztóan fontosak a jegyek, mint ahogy képzeled. A legtöbb tanár, ha van egy rossz jegyed nem is számolja bele év végén. Meg majd meglátod, csak a 9. és 10. a gázosabb év, 11. és 12. év végén nem érdekük rosszabb jegyet adni.

Számtalanszor volt az utolsó 2 évben, hogy a jobb jegyet adták meg. Pedig volt, ahol nem volt meg az öt tized, sőt valahol 2 jeggyel jobbat kaptam, mert látták az igyekezetet. A faktokról nem is beszélve, ott szinte mindenhol rendesen a tanárok. :) Szóval ha látják, hogy igyekszel, és hogyha csinálod, akkor ők is így állnak hozzá. És hozzáteszem, hogy olyan tanároktól kaptam jobb jegyet, akiket nem igazán bír a többség.

2014. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Az, hogy nem kötelező odajárni az nem kérdés. De ha mondjuk valaki orvos, mérnök, vagy jogász akar lenni, az mégis hova menjen, ha nem akar heti 5 napon keresztül mondjuk egri kollégiumban lakni, és mindössze 2 napig látja a családját?! Sajnos Gyöngyösnek csak egy gimnáziuma van, így nem sok választási lehetősége van egy diáknak gimnáziumválasztás szempontjából. Szerintem fölösleges újra leírnom mindent, amit ezen az oldalon, hiszen már ezt előttem megtették érettségi szünet helyett túranapot szerveznek, DSE tagsági díj, diákadó amiknek igazából semmi, de semmi értelmük nincsen. Ha ezeket nem fizeted ki könnyen megutáltathatod magadat a már így is nem olyan rendes tanárokkal. Ilyenkor csak ennyit mondanak hogy "Ilyen a Berze gyerekek!" Mélyen nagy tisztelet az igen csekély számban lévő rendes tanároknak, mélyen nagy! A tanárok többségének viselkedését a diákok is követik, mert már szinte mindenkit felvesznek oda (ha jól emlékszem, mostani évben nem érte el a suli a kétszeres túljelentkezést sem). És ez szerintem így lesz az elkövetkezendő 20 évben is, míg a "nagy kutyák" nem mennek nyugdíjba. Kár érte, pedig jó suli lehetne!
2014. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt:

"Ilyen a Berze gyerekek!" --> ezt diákok szokták mondani


Habár a berzének a sulija nem igazán jó, a táborokról egész jó élményeim vannak: erdei tábor, sítábor. Ezeket én erősen ajánlom, aki oda megy (ennek ellenére), az feltétlenül menjen ilyen helyekre. Nagyon jól szokták ezeket szervezni. Körülbelül ez az egyetlen pozitívum az iskoláról, és hogy van pár rendes tanár.

2014. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok! En is most végeztem és tényleg a diák adónak nem sok értelme. De ha tanulsz akkor a tanárok is mindent megtesznek érted ha leszrod akkor miért is várnál mást? Nekem jó volt az elmúlt 4 év :)
2014. jún. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nagyon jó iskola!Olyan mint egy Dobó,Berze névvel Gyöngyösön.Van nála jobb,de Heves megyében az egyik legerősebb iskola.
2014. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amúgy meg hogy tiszta legyen a diákadó 300 forint.:DD
2014. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
45%

Én pár éve végeztem ott és nem értek egyet azokkal akik szidják a Berzét. Az egyetemen összebarátkoztam egy diákkal, aki a Szilágyiból jött és azt kell mondjam, hogy voltak olyan evidens dolgok, amiket nem tudott. Szerintem a Berze tényleg a megye legjobb sulija. Nem csak a tanárok felkészültsége miatt, hanem hogy olyan programok is vannak, amik összekovácsolják az embereket. A vízi tábor, a sítábor meg az erdei tábor mind-mind nagy buli volt (annak ellenére hogy minden tábor alkalmával zuhogott az eső) A kampány is remek alkalom hogy kicsit közelebb kerülj másokhoz.

A tárgyi tudásra meg visszatérve: voltak olyan tanáraim akiket nem túlzottan szerettem, de az egyetem közben rá kellett ébrednem, rosszul ítéltem meg őket. És abban is biztos vagyok, hogy nem a fizetés miatt csinálják ezt, mert nagyon keveset keresnek (én is tanár akarok lenni). Akik a tanárokat szidják, azoknak meg csak látniuk kellene az egyetemekről most kikerülő tanárokat, a legtöbbjük tragikusan inkompetens. Semmi értelme lehúzni a sulit, mert kicsit döcögősen megy/ment a tanulás. Nem mindig a legkönnyebb utat kell keresni és talán viheted is valamire az életben.

2015. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Munkissrác ***** válasza:
Egy volt Berzés vagyok, mér felnőtt. Legszebb éveim töltöttem ott. A tavalyi évben a megye legjobb gimije lett, köszönhetően a sok kisgimis eredménynek, de szimpla gimisként is lehet nagy eredményeket letenni, minden hozzáállás kérdése.
2015. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Munkissrác ***** válasza:
Én mai napig az életemet alapozó időszakra gondolok erre a 4 évre. Vannak nem kívánatos emberek mindenhol, de Heves megyében az egyik legjobb választásnak bizonyult ez suli.
2015. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!