Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközépiskola tényleg...

Egy szakközépiskola tényleg törvényszerűen gyengébb egy gimnáziumnál? Ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés
Csak mert anyu mindig az ellenkezőjét hangoztatja, de már annyian vágták a fejemhez, hogy nem tudom, mit gondoljak.
2011. okt. 18. 18:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Azok a szakközépiskolák, amik gyakorlatilag már csak napköziként funkcionálnak, kétlem, hogy akkora előnyt jelentenének. A szakközepes csoporttársaim mesélték, hogy gyakorlatilag semmit nem tanultok szakközépben, csak arra volt jó, hogy ne fázzanak télen.

Nem attól függ, hol tanult előtte az ember.

2011. okt. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tanítottam olyan gimnáziumban, ahová sokkal gyengébb képességű gyerekek jártak, mint abba a szakközépbe, ahol a férjem tanít. De sok olyan gimit tudnék mondani, ami messze lekörözi az összes szakközepet.

Tehát itt is igaz, hogy az általánosítás mindig csal.

2011. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

én gazdasági szakközépben most vagyok végzős, kiköpöm a belem olyan sok mindent kell tanulni, nagyon szigorúak a követelmények, emelt szinten tanulunk mindent

két barátnőm most ment egyetemre tavaly gimiből, és tanulnak közgázt és nem értenek hozzá, tőlem kérnek segítséget

már nem egy embertől hallottam, hogy aki tőlünk megy tovább tanulni egyetemre, annak az első év nagyon laza éppen azért, amilyen keményen belénk nyomatják az anyagot

2011. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
Mások a tankönyvek is
2016. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!