Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A minor szak elvégzése alkalma...

A minor szak elvégzése alkalmas arra, hogy később mesterképzésre is menjek belőle?

Figyelt kérdés
Tegyük fel fölvesznek pedagógia szakra, minornak felveszem a pszichológiát, elvégzem őket sikeresen, utána mehetek pszichológia mesterképzésekre, vagy csak amik a pedagógiára épülnek? Nem a tanári MSc érdekel. Hanem kognitív pszichológia vagy klinikai és egészségpszichológia.

2011. dec. 29. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a minor szakot többek között ezért találták ki, mehetsz belőle mesterképzésre, DE: a pszichológia nem minorképes, azt nem veheted fel minornak (sem a pedagógiát, tehát ez a kombináció sehogy sem fog működni)!
2011. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Kifejtenéd, hogy a pszichológia miért nem minor képes. Akkor a pedagógia mellé, ha a két szak egy karon belül van is nem vehetném fel minornak a pszichológiát? Nagy kár, már kezdtem örülni, hogy kikerülhetem a baromi magas pszichológia ponthatárt, de mégis lehet belőle Master diplomám, és utána kezdhetem a szakpszichológusi képzést...

Szóval akkor kifejtenéd pár sorban, hogy mi minorképes, mi nem, és hogy ez egyáltalán mit jelent és hogy működik? Egy ismerősöm úgy tudtam fölvette a pedagógia mellé minornak a pszichológiát, legalábbis most párhuzamosan tanulja a kettőt, de akkor lehet félre értettem valamit.

Előre is kösz a válaszod.

2011. dec. 30. 00:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is lényegében a minor szak? Az alapszak "lebutított" változata. Például egy bölcsészkaron a legtöbb alapszak 180 kredites, a minor pedig 50 kredit - kiragadva a legfontosabb tárgyakat. Tehát aki minoron végez pl. magyart, annak 130 kredittel kevesebb "tudása" lesz, mint annak, aki ugyanezt a szakot főszakként végzi.


Éppen ezért vannak olyan szakok, amikből nincs minor, hiszen milyen lenne már egy olyan pszichológus szakember, aki a kollégáihoz képest fele annyit sem tanult az adott területről? Ugyanígy nem minorképes a jog, a mérnök szakok sem.


A minor szakok főleg a tanárképes szakoknál fontosak, hiszen csak kétszakos tanárképzés van, és így tud az ember később két szakból tanári mesterképzésre menni.


Lehetséges, hogy iskolánként eltér, hogy mi minorképes és mi nem, így az adott intézmény oldalán kellene körülnézni. De egy-két kivételtől eltekintve elmondható, hogy a tanárképes szakok vehetők fel minorként.

2011. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pszichológiát sehol nem lehet minorként felvenni,igaza van az előző hozzászólónak.Nem véletlen,hogy nincs lehetőség a magas ponthatárok kikerülésére.


pszichológus hallgató

2011. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
minor szak a tanári szakirányosoknak van. azért, hogy a mesterképzés elvégzése után azt a két tárgyat taníthassák. én matek szakos vagyok és kémia a minorom. így ha elvégzem a tanári msc-t, akkor matek-kémia szakos tanár lehetnék.
2012. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok, nekem is ez lenne a kérdésem. Én földrajz alap és olasz minor szakon vagyok, de inkább az olasz érdekelne mesterképzés keretében. A felvételi elött nem leszek hátrányba szerintetek? nem kell majd + tantárgyakat felvennem? egyszer egy barátom mondta hogy ő földrajzra mérnöki mestert vett fel de elötte rengeteg mérnöki tárgyat kellett megcsinálni, hogy meg legyen az alapozás. Szerintetek minornál ilyen gondok nem lesznek?

+ második kérdés, én jelenleg vidéki fősulira járok, nem egy csoda, de jó jegyeket könnyen lehet szerezni, de a mesternél már egy nevesebb egyetemre szeretnék menni...

felvételinél csak a jó jegyeke nézik? vagy van más tényező is?

köszi a válaszokat ha kapok, és boldog karácsonyt így 2013 dec 24-én :D

2013. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!