Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki Kar Szeged. Mi a...

Mérnöki Kar Szeged. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szegedi vagyok így, ha lehet itt tanulnék legszívesebben, a gond csak az, h sok rosszat hallottam a kar színvonaláról. A kérdés adott. Válaszokat, köszi előre is.
2012. jan. 5. 20:26
 1/3 delusion ***** válasza:

Én TTIK-s vagyok, a lakótársam élelmiszermérnök az MK-n.


Nem feltétlen úgy fogalmaznék, hogy rossz, vagy rosszabb valamelyik másik karhoz képest, hanem másabb. Jóval kisebb kar, mint a TTIK, emiatt például adott tantárgyból csak 1-2 gyakorlat van. Ehhez képest én némelyik tárgyból 25-30 időpont/oktató közül válogathatok. Sőt, talán náluk csoportokra lehet jelentkezni, és egy csoport kurzusait lehet felvenni csak egyszerre. Tehát Matematika I.-ből felveszed a 2. csoport gyakorlatát, mert az az időpont fekszik neked, akkor Fizikából már nem veheted fel a 3. csoport gyakorlatát, csak a másodikét

Szóval az órarend megszerkesztését neccesebbnek találom, nekem ez eléggé fontos is, szóval megmaradt a fejemben.


Oktatókról jót-rosszat egyaránt hallottam, ez szerintem mindenhol így van. A színvonal, a diploma értéke az már megkérdőjelezhető. Én megmondom őszintén, úgy veszem észre, hogy hatalmas különbségek vannak a karok között - jó, ez nyilvánvaló, mivel kb. minden tudományterületet lefed a 12 kar, de furcsa, hogy az ÁOK/FOK/GYOK világszínvonalú, a TTIK/BTK/ÁJTK országos szinten kiváló, a többi sem rossz, nem kritizálni akarom, de nem igazán lehet hallani róluk. Ennek megvan a jó és a rossz oldala.


Lényegre térve, szerintem nagyon rosszul nem jársz vele, de hosszabb távon a Műszaki Egyetemmel, vagy akár egy Óbudai Egyetemmel is jobban járnál.


De, mivel szegedi vagy, ezért én biztos hogy maradnék az SZTE-nél a helyedben. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg költségtől tudod megkímélni magad,szüleidet,rokonaidat. Ingyenes bérletről, jegyzettámogatásról gondolom hallottál már. :)

2012. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
huh, nah köszi a részletes választ :) egyébként most a Gödöllői SZIE-re járok. a suli nagyon tetszik, csak valahogy nem érzem jól magam ott fenn, sokkal szívesebben lennék itt szegeden ezért is gondolkodtam azon, h átjönnék ide, csak hát ugye SZIEn azér elég jó a színvonal szegediről meg sok rosszat hallottam ezért gondoltam rákérdezek már... tudom, h hülye dolog otthagyni az egyetemet ha már bekerültem, de valahogy nem olyan fasza mint gondoltam, h lesz (pedig szegedi haverral vagyok egy szobába is, csak ő már 2. éves. még agyalok rajta, a következő félévet megcsinálom és addig még eldöntöm mi lesz. mindenesetre köszi a válaszodat :)
2012. jan. 10. 02:58
 3/3 anonim válasza:
milyen szakra jönnél?
2012. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!