Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki hova jelentkezik Magyarorsz...

Ki hova jelentkezik Magyarországon a felsőoktatásba? Felsőfokú szakképzésre jelentkezik valaki? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés
Hogy döntöttetek? Alapszak,Osztatlan,vagy felsőfokú szakképzést is megpróbáljátok? Ki hova menne idén ismerve az új törvényt?
2012. febr. 8. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Sehova. Külföldre, el innen...
2012. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel tényleg ilyen sokan vannak így,hogy el kell hagyni az országot?
2012. febr. 8. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom hány éves vagy, de majd később tapasztalni fogod, hogy nem érdemes itt maradni.
2012. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most felvételizem, ma hitelesítettem E-felvételin, reménykedve, hogy összejön
2012. febr. 8. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Akkor most megosztanám az én véleményemet, bár engem csak részben érint a rendszer (majd mesterképzésen), mivel már a felsőoktatásban vagyok. Minden végzős diáknak igaza van abban, hogy iszonyat nagy szemétség volt utolsó pillanatban ilyen tények elé állítani őket, ez tény, egyet értek vele, engem is megdöbbentett, ezt le kell előre szögeznem.

VISZONT! A legtöbb problémát az fakasztja, hogy az államisoknak vissza kell fizetni a tandíjat így is úgy is. Ha itt marad, akkor leadózza, ha külföldre megy, akkor benyújtják a számlát. Hol ezzel a gond? Ha találsz itthon munkát, akkor egészségükre, adózni így is úgy is kell, ha kapsz egy külföldi lehetőséget, mondjuk mérnökként, vagy orvosként, akkor őszintén szólva ki nem sz*rja le, hogy ki kell fizetni a tandíjat?? RÖHÖGVE kifogja fizetni az a diák a tandíjat, aki egy keresettebb szakmával/diplomával külföldön eltud helyezkedni!! Egy mérnöknek Hollandiában, Németországban egy mérnök alapképzés tandíja 3 max 4 havi fizetése kint. Én NEM sajnálnám, tényleg nevetve kiperkálnám, nem terhelné meg nagyon a pénztárcámat azt hiszem.


Másik oldalról nézzük azt, hogy a szüleink itthon adóznak többek között azért, hogy a fiatalok ingyen tanulhassak, kikerüljek a jövőbeni orvosok az egyetemekről, csak hogy egy példát említsek. Azért, amiért a mi szüleink fizetnek, illetve mi fogunk fizetni, elvárható lenne, hogy ha egyszer velünk lesz baj, pl kórházba kerüljünk, akkor minél hamarabb és minél színvonalasabb ellátást kapjunk. Ha a mi és a szüleink pénzén kitanul valaki, akkor az ne külföldi embereket mentsen meg, ebben is egyetértek.


Újra megismételném, hogy ezt két évvel előre kellett volna közölni, hogy a diákok készülni tudjanak a keretszámok csökkenésére, az anyagiak megváltozására és minden változásra, így a kivitelezéssel viszont abszolút NEM értek egyet!


Bocsi a hosszas rizsáért, de fontosnak tartottam leírni, hogy ha ezt olvassa legalább pár végzős diák és csak őket elgondolkodtatja, az már jó!

2012. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó, ezzel tisztában vagyunk. (Legalábbis aki elég értelmes és átlátja a dolgokat.)

Viszont ezzel a húzással, amit most csináltak valakinek konkrétan évek terveit és munkáját tették tönkre. Oké, ezt te is elismered. Viszont mi ezt a saját bőrünkön tapasztaljuk és úgy mindig minden sokkal súlyosabb. Nekünk is a módszerrel van bajunk, nem a döntéssel. Viszont ha a jövőnket csak úgy seperc alatt tönkre tudták tenni (oké, ez nyilván túlzás hosszútávon, de rövidtávon igaz) akkor miért ne tudnák ezt később is megtenni más intézkedésekkel? Én elsősorban nem a felsőoktatás átszervezése miatt szeretnék minél előbb külföldre költözni (bár ez volt az utolsó csepp) hanem amiatt, amit ez jelent.

Például a nyugdíjrendszer átvariálása annyit jelent, hogy elodázták a problémát, mert hirtelen pénzre volt szükségük, de ettől még a probléma megmarad és csak tolódik. Vagyis mire mi leszünk keresőképesek, olyan mértékű adókra lesz szükség a nyugdíjasok eltartásához, hogy csak győzze fizetni aki itt marad. Na és erre jön majd még rá pluszban a diákhitel. Köszönöm, én ebből nem kérek.

(De e kettő mellett még van rengeteg példa, ami azt mutatja, hogy a parlamentben ülőknek konkrétan fogalmuk sincs a közgazdaságról.)

2012. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rólam még annyit, hogy jogász akartam lenni, de a 450 pont édeskevés lesz arra az 50 helyre... ráadásul eszem ágában sem volt pestre menni, és nincs is. nehéz volt így alternatívára lelni, de nem baj, meg kell tanulni ezt a nem fair játékot, amit fentről irányítanak a politikusaink....
2012. febr. 8. 23:18
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Alapvetően nem csak a felsőoktatással van ebben az országban baj ez tény, nem is állította senki. Én csupán lépten-nyomon azt hallom, hogy a legnagyobb problémája mindenkinek a röghöz kötés, ezért gondoltam, hogy leírom ide a véleményemet, mert tényleg röhejes, ha valaki ezért nem jelentkezik sehova. Egyszerűen fölösleges ezen aggódni. Nekem is szándékomban áll külföldre menni és továbbtanulni is, mégsem aggódom emiatt, mert tudom, hogyha eltudok helyezkedni nem fog problémát okozni kifizetni.

Nekem amúgy is szerencsém lenne, mondhatni jól jártam volna, ha most felvételiznék, mert mérnöknek tanulok. Aláírom, hogy gerinctelen döntés volt ilyen lépést hozni azonnal, mert így nagyon sokan járnak/jártak rosszul és révén hogy nekem is van ebben érdekelt rokonom, áttudom érezni a helyzetet. Még is azt mondom, meg kell próbálni és el kell kezdeni gondolkodni a B terven is, nem szabad megállni mert a "kiabálástól" semmi nem lesz jobb.

Mondhatnám úgy is, hogy nem a felsőoktatási törvény ellen kell tüntetni, hanem a kormány módszerei ellen, mert nem lenne itt semmi baj, ha ezt nem azonnali hatállyal vezették volna be.


Én pl nyugdíjas éveimre mindenképpen szeretnék hazaköltözni, de már most, 21 éves fejjel is tisztában vagyok azzal, hogy nekem már nem lesz nyugdíjam (akkor sem ha itthon élem le az életemet és adózok, szóval tök mindegy), sőt valószínű a szüleimnek sem, így amellett, hogy saját családomat el kell tartanunk a párommal, gondolnunk kell az öreg korunkra és a szüleink ellátására is. Ami valljuk be eléggé LEHETETLENNEK tűnik itthoni átlagfizetéssel.


Lényeg a lényeg, az irományom annak szólt, aki a hallgatói szerződés miatt nem akar továbbtanulni, pedig lenne esélye bekerülni egy számára tetszetős szakra.

Nyilván ha jogra vagy gazdaságra készültem volna egész életemben, akkor én is baromira ki lennék bukva és elveszteném minden reményemet, mert az ilyen emberekkel ez valóban hatalmas kitolás.

2012. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mire adtad be a jelentkezésed? Kíváncsi volnék ilyen helyzetben, hogy döntenek az emberek....
2012. febr. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sok ember a diploma után nem tud elhelyezkedni.
2012. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!