Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Szent László...

A budapesti Szent László Gimnáziummal és a DLSB balatonalmádi gimnáziumával kapcsolatos kérdés! (? )

Figyelt kérdés

Helló. :] 7.-es vagyok, de úgy nagyjából megvannak az elképzeléseim, a jövőt illetően. Szeretnék újságíró lenni vagy idegenforgalmi ügyintéző, esetleg műfordító, grafikus. A fent említett két iskola között gondolkodtam eddig. Szerintetek melyikbe éri meg jobban menni? Nyilván ez függ a felvételi eredményétől, illetve a hozott pontok számától. De ezektől eltekintve szerintetek hova jobb menni? Az SZLG-nek a tömegkommunikációs tagozatára gondoltam, a DLSB meg hát kéttannyelvű, angol. Az SZLG nagyon jól hangzik; érdekesek a programok; a közösség - úgy hallottam - nagyon jó. Viszont a tömkomm. tagozat elvileg nehéz és fárasztó. Viszont van nyelvi előkészítő. Nekem a nyelv is nagyon fontos. A DLSB pedig egyértelműen jobb nyelvi alapokat adna, s a felsőoktatásra is felkészítenének, no nem mintha az SZLG-ben nem.

Az SZLG viszont tőlem kb. 150 km-re van, és úgy hallottam, nincs kollégiuma. Ha fel is vennének, hogyan járnék oda? Kérek mindenkit, hogy aki tud BÁRMILYEN használható információval szolgálni, kérem írja meg, elvégre erre van a Gyakorikérdések.hu . :] Szent Lászlósok: ha van itt valaki, aki odajár/odajárt, kérem, hogy feltétlenül írja meg a tapasztalatait, az iskoláról alkotott véleményét.

Előre is köszönöm, bocsánat, ha hosszúra sikeredett. Tényleg nagyon FONTOS lenne. :)

Lilla, 13/L


2012. febr. 9. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én a DLSB-be jártam, ha van valami konkrét kérdésed a sulival kapcsolatban, arra szívesen válaszolok.
2012. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát éppenséggel volna. :) Milyen vizsgák vannak? Vagy hogy van ez? Ja, és milyenek az elvárások? Nehéz, vagy marad szabadidőd is, vannak-e szakkörök, fakultációk.

Olvastam az iskola oldalán, hogy tehetséggondozós. Ez azt jelenti, hogy egy megadott időpontra be kell menni, és meg kell írni a tehetséggondozó felvételit? Vagy van valami szóbeli része is? Előre is köszönöm. :]

2012. febr. 9. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Nulladikban angolból vannak vizsgák, félévente egy. Később angol/amerikai civilizációból lesznek vizsgák.

A suli nem könnyű, de azért marad szabadidőd, de arra készülj fel, ez nem az a IQ-ból ötöst kapok gimnázium. Itt bizony keményen tanulni kell. Nekem a legjobb átlagom 3,9 lett, pedig most orvosira járok.

Ami a fakultációkat illeti minden fontosabb tárgyból szokott lenni.

A felvételi tudtommal úgy néz ki, hogy megírod a tehetséggondozó felvételit, és kész. Szóbeli nincs. Nyelvtudás nem kell, mindent az alapoktól kezdenek oktatni, de az általános iskolás anyagot kb. két hónap alatt lenyomják.

A matek, a biológia, az angol/amcsi civilizáció, valamint az egyetemes történelem oktatása angolul folyik. Második nyelvként tanulhatsz németet, spanyolt, olaszt, és igény esetén oroszt. Általában a második nyelvből is meg szokott lenni a többségnek a középfokú nyelvvizsga (nekem sajna nincs, mert rühellek nyelvet tanulni, továbbá én inkább a bioszra, kémiára fókuszáltam utolsó két évben), a felsőfokú angol az viszont alap, az mindenkinek meglesz.

2012. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) jöhetnek még válaszok, ha tud valaki valamit... :))
2012. febr. 10. 15:22
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia. Én még nem járok a SZLG-ba de remélem nemsokára fogok ( ugyanis ide jelentkeztem első két helyre). Voltam nyílt napon és minden tagozatról beszéltek egy kicsit. A tömegkommunikációról elmondták , hogy van sok forgatás , sokszor munkanapon is és ez nem lehet kifogás arra hogy nem tanulsz , és akkor érdemes ezt a szakot választanod ha tényleg kezdeni szeretnél valamit a tömegkommunikációval.

Ezen a tagozaton magyarból a tehetséggondozó központi írásbeli vizsga eredményét kérik magyarból. Ettől függetlenül megírhatod a normál központit is , sőt meg is kell mert matekból azt kérik. Egyik héten írod a normált , az azt követő héten az emelt szintűt.

Kollégiuma tényleg nincs az iskolának , de lehetsz más iskola kolijában is ( bár erről nem tudok túl sokat , mert nekem nincs szükségem kolira ).


Menj el mindkét suliba nyílt napra és akkor majd egy kicsit kitisztul a kép. :D Nekem a SZLG nagyon tetszett :)

2012. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. febr. 12. 12:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Segítsetek! Kb. fél éve írtam ki a kérdést. Azóta annyi változott, hogy gyógyszerész szeretnék lenni (100%). Még mindig rágódom a két suli között, hiszen mindegyik egyformán tetszik... :/ SZLG olasz tagozat, vagy a DLSB? :) Kérlek. :D (biosz-kémiára azért nem, mert nem voltam jó biológiából, csak most kezdett el különösebben érdekelni, és 4-essel nem hinném, hogy felvennének)
2012. okt. 5. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért megpróbálhatod a Szent László biosz-kémiáját, semmit sem veszthetsz.

Én egyébként olaszra járok, nagyon szeretem a Lászlót. :)

2012. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Androida válasza:
Én idén kezdtem a DLSB-t és nagyonjó....pesti vagyok szal koleszos de tényleg csak jót tudok mondani:) az 1. vizsgán már túl vagyunk nem nagyon nehéz:D márciusban és júniusban lesz még vizsgánk azok már nehezebbek lesznek....minden pénteken témazáró van angolból de az sem húzós:) tanulni kell de szabadidőd van a suli szervez bulikat túrákat ilyeneket amik kajak jók...van osztálytársam aki a 170. helyről jutott be szóval Nem kell félni.....olaszt itt is tudsz tanulni csak itt még az angol felsőfokúd is meglesz mellé....az ország 8. legjobb iskolája cím alapból sem egy rossz dolog:) ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz
2012. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!