Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli miatt megéri stresszelni?

Szóbeli miatt megéri stresszelni?

Figyelt kérdés

Halálra stresszeltem magam biosz szóbeli miatt. Így is érzékeny vagyok, de most folyamatosan adagolom be magamnak, hogy nem tudom megtanulni, túl vállaltam magam, és ezen el is sírtam magam.

Az első amit megjelöltem az a biosz, nagyon szeretnék bekerülni, a pontszámaim miatt viszont azt mondták, kéne egy erős szóbeli.

Ti is sokat stresszeltetek rajta? Hogy sikerült? Olyan tételt húztatok, amiről tudtatok mindent, vagy pont fordítva?

A másik kérdésem főleg a szegedi Radnótisokhoz szólna. Ti mennyi pontszámmal (írásbeli) kerültetek be?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 16. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem a biosz mindig is a kisujjamban volt, középsuliban is jó tanárom volt(4-5 voltam mindig), így nem volt stresszelni valóm, sőt attól féltem a legkevésbé. nekem 80% lett(sajnos az írásbelin vesztettem pár pontot). a tételemmel nem volt gond, habár nem azt húztam, ami a szívem vágya volt. nem kell aggódni, még messze van az érettségi. minden a jó időbeosztáson múlik.
2012. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ennyire előre nem stresszeltem, nekem kb egy héttel előtte kezdődött :)

Meg már az írásbeliknél ki voltam bukva teljesen, hogy mennyire rosszak lettek, mindről sírva jöttem haza :D

Szóval azt hiszem eléggé túlreagáltam... főleg, hogy mindegyik végülis 90% felett lett.

De hiába mondott bárki bármit, úgyis ugyanúgy idegeskedtem, szóval ez ellen nem sokat lehet tenni, csak annyit, hogy tanuld meg rendesen, mindent! És akkor nem érhet nagy meglepetés...

Viszont mióta egyetemre járok, már nem vagyok ilyen, itt szerencsére elmúlt ez a nagy idegeskedés :D

2012. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ne stresszeljél:) én mondjuk nem középiskolás hanem emelt biológia érettségi szóbelin voltam. Volt vagy 100 tétel meg csak annyi volt megadva hogy kb mindent kérdezhetnek:D bementem suliba, odajött hozzám a biológia tanárom és kérdezte hogy na mindent tudok? mondtam nem, mert pl. idegrendszer ezt és ezt a részét utálom és nem tudom megtanulni és ő elmondta nekem ezeket amig vártam, bementem és pont azt húztam:D:D gyorsan még emlékezetből leirtam mindent a többit megoldottam magam és röhögtem a szóbeli után:D:D a barátnőim akik stresszeltek és mindent tudtak ők meg elrontották mert csak azon járt az eszük hogy jaj jaj mit rontok majd el:D
2012. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj! Tulajdonképpen Te most akkor ugye a felvételitől parázol? Vaqy csak nekem tűnik úgy? Mert a többiek érettségiről beszéltek...

Ne aggódj, akik ilyen tagozatokat jelölnek meg, általában azért teszik, mert jók az adott tárgyból. Olvasgasd a könyveid, írj tételeket, mondd el tükör előtt. Menni fog. :)

Sok sikert. ;)

2012. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül hogy sikerült? Remélem jól sikerült és felvettek :) én idén fogok felvételizni és szeretném oda is beadni a felvételimet. Te hány pontot kaptál?
2012. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!