Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok a waldorf iskolákró...

Mit tudtok a waldorf iskolákról? Sokan azt mondják hogy nem valami jók, sőt. Aki szerint nem jók miért nem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem jártam ilyen suliba, és nem ismerem őket személyesen, tehát amit leírok, az csak a hallomás meg az előítéletek.

Úgy hallottam, hogy az ide járók másképp tanulnak, mint a többiek, később kell megtanulniuk írni-olvasni (azt hiszem 4.-es korukban). Igyekeznek természetes anyagokat használni és a természetes életmódhoz tartozó dolgokat megtanulni (pl. kenyérsütés).


Ha lenne gyerekem és választanom kellene, nem ide íratnám. Mert máshogy tanulnak, mint a többiek, egy teljesen ás közösséget alkotnak és a kisgyerekek (felnőttek is) szeretik kiközösíteni aki más.

2009. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Én ebből fogom írni a diplomamunkámat. Egyáltalán nem rosszabb, sőt! Csak Mo-n szeretik leszólni azt, ami más. Ez is egy alternatív pedagógia, külföldön kapkodnak a waldorfosokért. Mivel állami támogatást csak részben kap, a szülőknek is hozzá kell, ill. ajánlott hozzájárulni az oktatáshoz havi szinten. Valóban később tanulnak meg írni, olvasni, de ez azért van, mert később válnak rá igazán alkalmassá, és nem úgy verik beléjük, mint a normál suliban. Osztályzás is azt hiszem csak 8. után van, viszont ugyanolyan érettségit tesznek, mint bárki más, és arra is felkészítik őket. A tantárgyakat nem olyan lebontásban tanulják, mint a hagyományosban, hanem úgy hogy pl. 2 hétig csak fizika, aztán 2 hétig csak töri, de biz. tantárgyak persze vannak folyamatosan pl. a nyelv. Ebben a suliban nagy hangsúlyt fektetnek az érzelmi, individuális fejlődésre, és lehetőséget adnak mindenféle képesség kibontakoztatására, pl. szobrokat csinálnak, festenek, énekelnek, táncolnak, és ezeket minden tárgyhoz kapcsolják. Az az ideális, ha 12 évig ide jár a gyerek, mert ha ezt megszokja, nehezen szokja meg a hagyományos sulit, ahol fele annyi figyelmet sem kap. Röviden ennyi
2009. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Kedves utolsó!

Ne haragudj, de azt írtad :"Az az ideális, ha 12 évig ide jár a gyerek, mert ha ezt megszokja, nehezen szokja meg a hagyományos sulit, ahol fele annyi figyelmet sem kap."

És mi lesz, ha egyetemre megy? Ott aztán végképp nem kap senki se figyelmet. Vagy akkor ők akkor is csak egy spec. 'családi' egyetemre járnak? Meg hogy lehet így kilépni az életbe? Értem én, hogy szép és jó, de a mai világban ezzel csak elzárják az embert és burokban nevelik. Ahonnan egyszer vagy ki fog szakadni és bajok lesznek vagy ő is a burokban marad és ezt viszi tovább....

2009. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek az előzővel. Kiegészíteném a saját véleményemmel: Az iskolának nem is igazán az a célja hogy beléverje az emberbe a tananyagot, bár nagyon fontos hogy tanuljunk, de aki komolyabban el fog mélyülni egy témában, amit később használni fog, az egyetemre megy és azt tanulja, vagy kitanulja a szakmáját. A középiskolának az érettségiig sokkal inkább fontos a közösségépítő szerepe, hogy az ember társaságban lehessen, és egyetemen, ahol gyakorlatilag le van sz*rva hogy te ki vagy, na ott megtanulhatja az ember azt ami érdekli! (én ismerek egy waldorfost, a gyerek kb 30-35 kiló, 15 éves, és vega. (megmondaná valaki hogy a húsevésben mi a nem természetes?) Mindenesetre köszi, de inkább nem!
2009. jún. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik valaszolo tokeletesen leirta a waldorf rendszer lenyeget. A gyerekek kiprobalhatjak magukat mindenben, legyen az sport, muveszet, kerteszet stb.


Es a kozosseget is bamulatos modon epitik fel.


2009, a kreativitas es innovacio eve - az EU-ban most azon dolgoznak, hogy a hagyomanyos iskolak is ismerjek fel, hogy a kreativitast kozvetiteniuk kell a gyerekek fele. A waldorf modszer pl. ilyen.

2009. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
A statisztika szerint minden waldorfos bekerül ahová szeretne, felsőoktatásba, de érted, akkor már 18 éves, és meg fogja szokni, hogy nem törődnek vele. Az a gáz, ha negyedikig odajárt, és utána bevágják egy másikba Lehet szőrszálat hasogatni, de itt nemcsak tantárgyi, hanem lelki nevelést is kapnak. Lehet benne keresni a hibát, ahogy bármiben, de sztem felesleges
2009. jún. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
és mellesleg ismerek waldorfos egyetemistákat, nem volt gondjuk a beilleszkedéssel és a tanulással sem.
2009. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy iskola minősége a pedagógiai programtól és jelentkezők összetételétől, valamint a pedagógusoktól függ. A waldorf sajátos pedagógiai jellemzője, hogy a tanulói érdeklődésre építi a tanulást. Olvasni pl. nem csak életkorhoz kötötten lehet megtanulni, hanem mint ahogy a valóságban látjuk, érdeklődés szerint is. (Az ovisok egy része már olvas!)

A szülői közösség összetételét is meg kell nézni, mert sok esetben a problémás gyereküket látják különlegesnek a szülők, és ezért keresik fel a waldorf iskolát. Így ott a egy kicsivel több "extravagans" gyerek lehet együtt, ha a szülői kör az említett módon alakul.

A pedagógusok közül többnyire a tudatosabbak mennek a waldorfba tanítani, de nyilván ettől még nem biztos, hogy kiegyensúlyozottak. (Lehet, hogy saját pedagógiai megoldásaik nem lévén, keresik a waldorf iránymutatását.)

És végül valóban nagy kérdés a kompatibilitás. Ötödikben átkerülni másik iskolákba nem könnyű waldorfos alapokkal.

Mindezek mellett vannak kiválóan működő waldorf iskolák, ahogy vannak ilyen államiak is.

2009. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

A Waldorf iskola nagyon jó! Csa ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok (1 éve) és nagyon szeretem. Öröm suliba menni, komolyan. :) A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet, kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Bocsi, kicsit későn válaszoltam, de csak most találtam meg ezt a kérdés. Akinek kérdése van, nyugodtan írhat privibe. :)


15/L

2009. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
17:50-esnek: én is csak most akadtam rá a kérdésre, gondolkodom, hogy átiratkozom egy waldorf gimibe, de keveset tudok róla eddig. nem tudok neked privit írni, lehetne, hogy te írj nekem?:S
2009. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!