Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok? (többi lent)

Mire számíthatok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nah,szóval az a helyzet ,hogy mennem kell szóbelizni angolból.Középiskolába megyek(Széchenyi István Kéttan nyelvű,Békéscsaba) és nem tudom mire számítsak.Állítólag azért kell menni mivel sok a túljelentkezés.Eddig még nem volt szóbeli viszont magas volt a ponthatár.Evvel a szóbelivel sok pont vihető(konkrétan 45p,központi max 100p,vihető max 40).
2012. febr. 25. 18:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit kiegészítve:Miféle kérdések lesznek?És kb. mennyi ideig tart?
2012. febr. 25. 18:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha nem jrátam oda, de általában egy középsulis gimis szóbelin nem kell túl sokra számítani.

Az a lényeges, hogy a szóbeliztetőre pozitív benyomást tegyél.

Mi annó, amikor szóbeliztettünk (Nálunk felsőbbéves diákok is tagjai voltak a bizottságnak)ilyenekt kérdeztünk, hogy:

- Mi a hobbid

- Mit csinálsz szabadidődben?

- Mit sportolsz?

- Miért ezt a sulit választottad?

- Mi az életcélod? (Elektronikai suli volt, itt elhangzottak olyanok, hogy villamosmérnök szeretne lenni, vagy autóvillamossági szakember, ilyesmik)

- Mi a kedvenc könyved, mit szoktál olvasni?

- Mi a kedvenc tantárgyad?

- Szeretsz-e csapatban dolgozni, csapatjátékos lenni?


Ilyesmik.

Remélem a fentiekből lejött, de ha nem akkor: az egésznek az a célja, hogy egy képet kapjanak rólad. Add önmagad. Annyit akarnak megtudni, hogy egy "szellemi fogyatékos" vagy-e vagy egy rendes srác/lány, akit szépen lehet formálni. Nem kell hazudni, mondd meg az igazat, én annó pl. megmondtam, hogy a Harry Potter a kedvenc könyvem :-)

Az egészen azt mérik fel, hogy 13-14 éves létedre mennyire tudsz kommunikálni, mennyire vannak meg olyan képsségeid, amik az adott suliban "elvárások".


Mi megnéztük az ellenőrzőjét, ha valamiből gyengébb volt, bátorítottuk, ogy itt kicsit jobban figyeljen majd rá, mert nehezebb az anyag, meg mégis középiskola, stb stb.


Nem kell félni tőle egyáltalán.

2012. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha így fogsz beszélni,akkor szerintem nem sokáig leszel bent ha érted mire gondolok:D

Az ilyeneket hogy "sok a túljelentkezés" hanyagold.

2012. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm ment a zöld kéz :D Második,ezt kifejtenéd?Mert nem értem :/
2012. febr. 26. 11:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Furcsán fogalmaztál.Ilyet nem mondunk hogy "sok a túljelentkezés".
2012. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah,bocsánat :D Igazad van,akkor a túljelentkezések miatt kell menni szóbelizni.Ugye,tanár úr? :)
2012. febr. 26. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!