Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Szent...

Milyen a budapesti Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium gimi része?

Figyelt kérdés
Minden érdekel! :) Az is, hogy milyen szakok vannak, mert a honlapon nem találom :(
2012. febr. 25. 23:00
 1/10 anonim válasza:

biztos ott van mivel minden suliban ott van..

megjelölted? ha nem de idén akarsz oda menni akkor már késő

2012. febr. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem jelöltem, 9-es vagyok csak sulit váltok, és lehet, hogy ide megyek. :) És tényleg nem találom a honlapjukon o.O
2012. febr. 26. 01:58
 3/10 anonim válasza:

Én a Gellért általános iskolai részében vagyok 6.osztályos. hetente 1x megyek tesire a gimibe..Tudnék mesélni.

Szakok, elárulom, nincsenek.Legalábbis én 3 éve ide járok, sosem halottam róluk..

A Mostani 9...Azt hiszem, az egyik osztály of-ja a rajztanárom..Ő pl. jófej..

De a suli elég gyatra..Bénák a csempék, a tornaterem meg nem szimetrikus..A gimisek érdekesen festenek.. Ha kicsit gyengébb sulit akarsz, ami nem szigorú, (mert igazából mindenkinek festett a körme, a haja) jó választás. Van pár gyatra tanár, de az mindenhol van.3 tanárom tanít a gimiben is, ők jók.Az viszont igaz, hogy misére redszeresen megyünk tanítási időben is, és a hittant komolyan veszik.De nincs egy normális nyelvtanár.

Egy 5-ös skálán nagyon gyenge 3 a suli.Én idén el is megyek, felvételiztem 6 osztályosba, mert a Gellértnek az általános része se jobb.

Remélem segítettem.

2013. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Sajnos nem vettek fel, mivel nem vagyok megkeresztelve és még hittant sem tanultam.(pedig nyitott lennék rá) Egyébként pont olyan sulit keresek, ami gyengébb.
2013. márc. 21. 10:12
 5/10 anonim válasza:
Ha nem vagy megkeresztelve, mondjuk nem csodálom... Ha eddig nem tanultál, az itteni szintre nem lennél nyitott..Azt az egyet erőltetik..
2013. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az iskola hol van?

A tizenegyedik kerületben?

2014. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, a másik fele pedig Krisztinavárosban.
2014. márc. 16. 23:48
 8/10 anonim válasza:
100%
Hozzátenném a 2012-02-26 01:58 -ei válaszhoz: Valóban régi, lepukkant az iskola, de csak azért mert szegényesen néz ki, az nem azt jelenti, hogy minőségen aluli az oktatás. Jártam már csodaszép, de mégis semmit érő gimiben. Itt összesen 8 osztály van 8 (ezért is van olyan családias hangulata). Persze, hogy komolyan veszik a hittant mivel ez egy katolikus iskola. Akinek ez nem tetszik, ne menjen keresztény iskolába. Tanítási időben annyi csak a mise, hogy havonta 1x el kell menni a kb 10m-re lévő templomba. Szóval nem sok, és addig se kell tanulni :). (meg néha az általános iskola kápolnájába de az is nagyon ritka). Ezenkívül félévente 1x el kell menni gyónni a templomba, de ez sem olyan hihetetlen dolog egy keresztény iskolától. Jó valóban van rossz angol tanár, de vannak nagyon jók és szigorúak is. Az iskola különös figyelmet fordít az angol nyelvoktatásra is. (Ezenkívül van német meg változóan olasz is.) Valóban nem egy hihetetlen jó és nehéz iskola mint más gimi, de jóval magasabb az egyetemi felvételi aránya mint más hasonló giminek (és aki nem tanul, azt bizony buktatják. Nem lehet itt se lógni). Elnézést, ha bárkit megsértek, de szerintem felesleges egy általános iskolás tanulóra hallgatni arról, hogy milyen a gimi, mert fogalma sincs róla. Ez az iskola jó nevelési stílusa van, nincsenek drogosok,vagy bárki olyan, aki veszélyes lenne (de valóban bekerülhetnek, de 10-dikre ki is pakolják őket, vagy még hamarabb az iskolából). És mindenkinek festett a haja meg a körme?! Ezt hol látta az az általános iskolai tanuló? Talán a suliban jó ha 10 embernek ilyen haja, és azoknak is csak természetes színben engedik a tanárok. Körmöt festeni pedig tilos a házirend szerint. Akinek meglátják, azt küldik a tanáriba a körömlakk lemosóért, és még aznap a suliban le kell mosnia. Ebben a suliban a körömlakkok csak 1-2 napig élnek, míg észre nem veszik. konkrétan a mély dekoltázst is tiltja a házirend a miniszoknyával együtt. Akit ebben látják, köpenyt kapnak aznapra (megvannak a suli módszerei a nevelésre). Tudom, hogy az a komment már vagy 1 éves, de nem hagyhattam, hogy így leírják ezt a gimit. Egyébként én 2 éve végeztem ott.
2014. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
43%
Ja és azt még hozzátenném, hogy az nem igaz, hogy minden suliban vannak szakok. A legtöbb gimnázium csak érettségit ad. Mellesleg ha adna is szakot, akkor az a nevében valahogy megjelenik (jó ez nem mindig de esetek legnagyobb részében igen). Egyébként a gimi az általános iskolai részétől max 200m-re van. Át kell menni 1 forgalmas úton, meg bekanyarodni 1 utcába és már ott is vagyunk. Nem kell km-eket utani a kettő között.
2014. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
68%
Én eleve túltenném magam ezen a hülyeségen, hogy festett köröm meg haj... Tényleg ez a legfontosabb a világon???!! Az teljesen mindegy, hogy az a festett körmű vagy hajú éltanuló vagy nagyon jó barát, az a lényeg, hogy kicsit merészel foglalkozni magával és nem 100%-osan naturalista. Igen nevelni kell a diákokat, hogy okosak, értelmesek, tájékozottak, becsületesek, stb. legyenek.És igen, érdemes néha mondani, hogy egy kicsit fogjanak vissza a festéssel, de nem ez a legfontosabb! Tegyük már túl ezen magunkat! Tisztelik is annyira a diákok ezt a gimit, hogy a kb 240 tanulóból maximum 10 a kilógó, de azok sem annyira, hogy ebből témát kelljen csinálni.
2015. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!