Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy nyolcadikost egy megjelölt helyre sem vettek fel? Esetleg majd 9. esként felvételizhet megint, mint 8. os?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor még bekerülhet a gyengébb iskolák üres helyeire, de ha esetleg lenne más lehetőség..

Tudom, Google a barátom, de nehéz rákeresni, hisz a felsőoktatásra való felvételi népszerűbb téma..

Bármilyen segítséget előre is nagyon köszönök!



2012. márc. 9. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 éve volt egy ilyen eset hogy egyik osztálytársamat egy helyre sem vették fel. Ilyenkor az iskola igazgató meg az osztályfőnök adott egy listát az ország minden pontján lévő iskolákról hogy melyikben van még üresedés. Amibe felvették az egy 120km re lévő szakmunkásképző volt asztalos szakma. És bizony nem akart koleszos lenni de rákényszerült. Viszont azt az évet letudta és egy közelebbi szakközépbe tudott felvételizni ennyit tudok róla.
2012. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Milyen iskolába jártatok? És hogy sikerült neki a felvételi?(már ha emlékszel még rá) És köszönöm a gyors választ!

Nem tudom, mennyire számít, Budapesten lakik, szóval remélhetőleg itt azért van elég iskola, mert vidéki középiskola nem igazán jöhet szóba..

2012. márc. 9. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt,hogy egy 3-as-4-es átlagú lány túl elbízta magát,és sehova nem vették fel.

Osztályfőnök beajánlotta egy középszintű gimibe...Tehát protkó...

2012. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez a helyzet.. Mmint 4es feletti átlag, elég jó iskola, csak elbízta magát, hogy úgyis felveszik valahova, anyuka se volt túl előrelátó, és csak 3 helyet jelöltek meg..
2012. márc. 9. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

elvileg pótfelvételi idején, ha felhívod azt az iskolát, és van üres hely, felvehetnek.

BÁRMILYEN SZINVONALRA.

hihi.

2012. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De jó ezt olvasni utólag, hogy én annak idején (3 éve) nem sz*ptam meg azzal, hogy csak egy helyet jelöltem meg :))))
2012. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!