Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogyan spóroltok...

Egyetemisták! Hogyan spóroltok a kajával?

Figyelt kérdés
Rengeteget költök kajára naponta. Reggelire veszek vmi pékárut, v csinálok szendvicset. Az ebéd 800 Ft-ba kerül. Vacsira pedig vmi olcsó mekis szendvicset, sajtot, felvágottat. De ez már 1500 Ft-ra is rúg. Pedig nem pármai sonkán és kaviáron élek...
2012. márc. 14. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én a helyedbe vennék egy doboz vajat téli szalámit amibe jó sok van meg zsömlét és ezzel kihúznám egy 3-4 napig
2012. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
és ez így kb 600 ft és még ebédre költenék kicsivel többet a nap többi szakaszában meg jóvan ez
2012. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon pazarolsz! Amit tudok tanácsolni, hogy a reggeli pékárut felejtsd el. Amennyiért veszel egyet, annyiért kapsz 8 (vagy több) zsemlét is. Ha veszel hozzá vajat, szalámit, báven jó reggelire, és garantáltan jól laksz. Ebéd 800Ft? Hol eszel? Általában a kínai kajáldákban 5-600Ft körül mozog a menü. De ha tudsz főzni, csinálhatsz magadnak valamilyen tésztát is (olcsó, és elég laktató). Vacsira mekis szendvics... Szintén drága, de hogy nem laksz vele jól, az is biztos. Ehetsz hasonlóan, mint reggel, vagy teszem azt melegszendvics, tejbegríz/rizs, bármi más.. Napi ezresből simán ki lehet jönni, és még sokat is mondtam szerintem.
2012. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Otthonról hozok házikoszot, de ha elfogy főzök valamit. (De nem gyorsfagyasztottat.) Ha viszont túl későn érek haza valami egyszerűt szoktam, pl tejfölt kenyérrel. Pékárut, mekis kaját nem szoktam venni, mert a tápértéke aránytalan az árával. Mekit nem is szeretem. Sokszor szalámi, sonka helyett is inkább sajtot veszek, mert tovább kitart. Naponta elég sokat költesz. A helyedben főznék krumplis-húsos ételeket, pl brassói, elég kiadós, vagy tésztát, pl krumplistésztát. A krumpli olcsó és sokféle elkészítési módja van. 1500 ft-ból egész jót lehetne főzni.


Persze ez elég fárasztó suli után-előtt, sokszor időm sincs.

2012. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
1500ft-ból 4 főre is lehet főzni, amit 2-3 napig is ehetsz
2012. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
vagy még ott van a pogácsa is
2012. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha spórolni akarsz, akkor hülyeség a mekibe járni. Drága és nem laksz jól vele. Szerintem tanulj meg elkészíteni pár könnyebb kaját. Olcsóbb és változatosabb is.
2012. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
1500 forintból tőzsdére mész
2012. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

1500 forintot költesz kajára EGY NAP? jesszus. én azzal egy hétig elvagyok.

Én 150 forintért veszek 1 iszonyat nagy iszonyat finom kakaós csigát, ebből veszek kb 2t egy nap, vagy almát, vagy valamit, és egyszer eszek otthonról hozott kaját, és általában kajaügyileg nem megyek 500 Ft fölé egy nap. sőőőt.

2012. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A Meki és a reggeli pékárú tényleg felejtős, ill. Pesten az ebédet is aranyárban mérik. Én hosszabb napokon reggeliztem, napközben pedig vittem magammal 1 szendvicset, mellé otthonról almát, banánt, joghurtot, esetleg puffasztott rizsszeletet, ill. kávét/teát. Az ebéd a rablás kategória, kivéve, ha az egyetemi menzán kajálsz - első körben szerintem ezt érdemes megcélozni. Ha nálatok nincs ilyen, vagy esetleg csótányos, mint az ELTE Ajtósi Dürer soron lévő épületének étkezője (fújj!), akkor célszerű otthonra, estére időzítened a főétkezést. Anno én is otthonról vittem kaját, ha ez elfogyott, de nem volt időm főzni, akkor ált. melegszendvicsen, sült krumplin, sajtos-tejfölös tésztán, túros tésztán, krumplis tésztán, tojásrántottán, vegyes salátán, tojásos nokedlin, instant levesen, instant Smack tésztán éltem. Kb. ezek azok, amiket villámgyorsan és olcsón el lehet készíteni, egy kis kreativitással pedig egész változatos fogásokat lehet kihozni belőle.Ha kicsit több időd van, akkor a levesek és a krumplis és tésztás ételek, feltét nélküli főzelékek azok, amikkel sokat lehet spórolni, pl. lebbencsleves, rakott krumpli, spenót. A "negatív rekordom" öt évvel ezelőtt, utolsó éves egyetemistaként, albérletben 2200 Ft-ból 10 napig evés volt a párommal, és egyáltalán nem éheztünk (az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy házi szalonna, házikolbász, olaj, fűszerek és liszt voltak otthon, így lebbencslevest, rántott levest, tojáslevest és spenótot, lencsefőzeléket, pásztortarhonyát ettünk).
2012. márc. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!