Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol van pesten gyors és...

Hol van pesten gyors és gépíró szakközép iskola?

Figyelt kérdés
titkárnönek készülök.
2009. jún. 25. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint már nem létezik GYORS- ÉS GÉPÍRÓ SZAKISKOLA. Én 1988-ban végeztem a szegedi Gyors- és Gépíró Szakiskolában. Azóta már csak tanfolyamon tanítják a gyorsírást és a gépírást. Mára már közgazdasági szakközépiskolán belül tanítanak gyors- és gépírást.
2009. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van még lehetőség titkárnői képzés megszerzésére: van felsőfokú titkárnői szakképzés is. Egyébként az én munkahelyemen olyanok is titkárnők, akik életükben nem tanultak gépelni, gyorsírni pláne nem; két ujjal kalimpálnak a billentyűzeten és messze más az alap képesítésük, végzettségük, mint a titkárnői. Viszont elképzelhető, hogy ez a jellegű dolog csak az én munkahelyemen létezik.... A Titkárnők Egyesületébe azért nem léptem be, mert a titkárnői képesítéshez semmi közük nincs túlnyomó többségében a tagoknak....
2009. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én közgazdaságiban végeztem 1997-ben, az volt az utolsó évfolyam, amin még tanítottak gyorsírást. Ezt már valóban csak külön tanfolyamon lehet elsajátítani. Gépírást szerintem minden szakon oktatnak, valamelyiken intenzívebben. Nézz körül a közgazdasági szakközép iskolákban, hogy milyen szakok vannak.
2009. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!