Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-s (volt) hallgatók!...

ELTE-s (volt) hallgatók! Nehéz bekerülni az ELTE-re (BTK)? Milyen tapasztalataid vannak az iskolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hogy tanultál középiskolában? Mit szóltak a barátaid/szüleid/tanáraid ?
2009. jún. 27. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én most végeztem el az első évet olaszon. 240 körül volt a felvételi ponthatár:) az érettségim nem lett valami fényes az olasz emeltem lett csak ötös (64%) a többi négyes-hármas, mégis bekerültem. itt aztán már kell tanulni.

te pontosan melyik szakra jelentkeztél?

2009. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szlavisztika-->orosz
2009. jún. 27. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a szlavisztika orosz. Én is oda szeretnék majd jelentkezni. Bár nekem még van egy évem.

Te tudsz már valamit oroszul vagy csak ott fogod elkezdeni?

2009. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


na, az orosz az kemény. de csak a bekerülés nehezebb sokkal, a bennmaradás kb. olyan, mint az olasz. az első évben megtanítják a nyelvet, országismeretet ilyeneket, a másodikban meg már oroszul lesz minden. a tanárok szemetek( mondjuk ez nagy átlagban mindenhol így van) nekem valszeg az orosz lesz a minorom::-)

2009. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

11.osztály elején elkezdtem orosztanárhoz járni.

Kedves első válaszadó nagyon szépen köszönöm! :)

És maga a suli légköre milyen?Megbántad,hogy oda jelentkeztél?(gondolom,azért nem:)) Neked van valami terved az olasszal(Olaszországba költözni,stb...)?

2009. jún. 27. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem btk-n végeztem,de eltén és el kell ,hogy áruljam ,hogy nagyobb a füstje ,mint a lángja, bekerülni sztm nehezebb ,mint végig csinálni.Ha rendesen tanulsz vizsgák alatt, és érdekel a szakod akkor azért nem halsz bele és viszonylag jó eredménnyel is el lehet végezni minden félévet. Nagy átlagban nézve sztm a ponthatárok sem olyan kiugróan magasak ,csak felkapott szakokra.
2009. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:


hát, nem bántam meg , hogy ide jelentkeztem, de maradjunk annyiban, ha újra felvételiznék nem ide adnám be:-) konkrétan semmi tervem nincsen az olasszal, orosz szakra akartam menni, de oda tudtam (sejtettem) h nem lesz elég a pontom, ezért veszem fel minornak. amúgy előzőnek igaza van, ha érdekel a szak, akkor könnyen el tudod végezni + ha már tanultál oroszul az első évben valamivel könnyebb .

a légkör? hááát, van egy-két elég beképzelt figura, de velük nem kell törődni a többség marha jó fej, szóval szerintem jól fogod magad érezni:)

2009. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!