Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomaosztó nyelvvizsgahiánny...

Diplomaosztó nyelvvizsgahiánnyal? Hogyan? Illik elmenni?

Figyelt kérdés

" Az oklevélátadó ünnepségen valamennyi oklevelét átvevő hallgató talárban köteles megjelenni.

Az igazolás, illetve bizonyítvány átvételére jogosult hallgatók a főiskolai logóval ellátott sálat viselik ünnepi öltözékükön. "


Most tehát akkor én csak talárt nem kapok ha nincsen nyelvvizsgám? A sapka mindenkinek jár? El szokás menni így is vagy mindenképpen csak azok szoktak elmenni akinek a diplomáját adják oda?


Bocsi a hülye kérdésért, de egy kis felvilágosításra szorulok.



2012. jún. 3. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
az osztóra majd akkro mész, ha lesz nyelvvizsgád is.
2012. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" Az igazolás, illetve bizonyítvány átvételére jogosult hallgatók a főiskolai logóval ellátott sálat viselik ünnepi öltözékükön "


ez voltnék én. nem oklevelet hanem bizonyítványt veszek át

2012. jún. 3. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont fordítva, nem bizonyítványt, hanem oklevelet kapsz. És el szokás rá menni, nálunk legalábbis el szoktak menni, nem lehet olyat csinálni, hogy mondjuk decemberben meglesz a nyelvvizsgád, és akkor a februári/márciusi diplomaosztóra elmész, hiszen te most fogsz végezni hivatalosan. Ha nem mész el, akkor majd a nyelvvizsgáddal bemész a TO-ba, és ott adják oda a bizonyítványt.
2012. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs nyelvvizsgád, akkor nem bizonyítványt kapsz, hanem egy igazolást arról, hogy elvégezted azt a szakot. Bizonyítványt a felsőfokú szakképzésesek kapnak.

Én a helyedben csak simán elkérném az igazolást a tanulmányiról és akkor vennék részt a diplomaosztón,ha valóban a diplomát veszem át.

2012. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3.: sajnos igaza van a második hozzászólónak, most végzek, nem egy fél év múlva, akkor már nem vehetek részt a diplomaosztón

az oklevél egyenlő a diplomával, a bizonyítvány pedig avval hogy igazolást kapok, ezt megkérdeztem, nem ezen van a hangasúly, hanem hogy el szokás e menni, valamint kap e mindenki sapkát

azért köszi

2012. jún. 3. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki megjelenik a diplomaosztón, aki elvégezte az iskolát. Mindenki talárban van a sapival és mindenki bőrkötéses papírt kap. A különbség, annyi, hogy akinek van nyelvvizsgája az a mappában Oklevelet kap 2 nyelven, akinek meg nincs nyelvvizsgája az pedig csak egy magyar nyelvű elismerő oklevelet kap, hogy elvégezte az iskolát, de nem ad képesítést. Utóbbiak, ha megszerezték a nyelvvizsgát, akkor bemennek az iskolába és a TO-n kicserélik az elismerést a rendes Oklevélre.


Szóval csak egy diplomaosztód van egy szakon belül és mindenki kap valamit, aki leállamvizsgázott.

2012. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!