Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legfiúsabb közgáz szak?

Melyik a legfiúsabb közgáz szak?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy a fiúk általában melyikre szoktak jelentkezni?Gondolkozom rajta,hogy jövőre gazdasági szakra fogok menni,de én teljesen ledöbbentem mikor olvasom itt az oldalon,hogy egyes szakokon 90% lány,én azt hittem,hogy a menő vállalkozók,üzletemberek ilyen szakokról kerülnek ki,és nem csak titkárnőket képeznek.Valahogy nem érezném feltétlenül jól magam 100-ból 90 csaj között.Tudom,hogy valakinek ez az álma,de én elsősorban azt hiszem tanulni mennék :D

gazdmen,pénzügy,kereskedelem ezeken nagyjából milyen arányok szoktak lenni?



2012. jún. 4. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Valahogy nem érezném feltétlenül jól magam 100-ból 90 csaj között.Tudom,hogy valakinek ez az álma,de én elsősorban azt hiszem tanulni mennék"


Akkor miért érdekel, hány lány van ott? :D

Azt tanuld, ami érdekel, ne a divat szerint válassz. (Nem kioktatás, csak javaslat.)

2012. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"én azt hittem,hogy a menő vállalkozók,üzletemberek ilyen szakokról kerülnek ki,és nem csak titkárnőket képeznek."

Nyilván, ha ugyanazt a szakot elvégzi két ember, a férfiból csak menő üzletember lehet, a nőből pedig titkárnő. Szerintem ezen a hozzáállásodon sürgősen változtass, pláne, ha gazdasági szakra akarsz menni, ahol jó tudod, nagyobb arányban vannak lányok!

Amúgy válaszd azt, ami érdekel! Ne az alapján dönts, h sok -e a lány, vagy nem, hanem, h mi az, amit hivatásodként is el tudsz képzelni. Vagy ha önmagában a női nem zavar,akkor javasolnék inkább valamilyen műszaki képzést.

2012. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
D lányból azért mégse lehet üzletember,ahogy férfiból sem titkárnő :D egyébként amit meg elírtam az szerintem tény , nem felfogás kérdése.
2012. jún. 4. 12:13
 4/12 A kérdező kommentje:
De érdekelne tényleg,hogy hol milyen arányok vannak,mert lehet akkor inkább műszakira megyek.
2012. jún. 4. 12:15
 5/12 anonim válasza:
Gazdálkodási és menedzsment. Ott tolom én is, tele van nővel haver. Vágod? :D
2012. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fasza,a fő hogy érezd jól magad! ;) :D
2012. jún. 4. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:

"de én elsősorban azt hiszem tanulni mennék"


Jóh.. erre térj vissza az egyetem első hónapja után :d feltéve ha nem vagy kasztrálva

2012. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én az hittem ezen a szakokon kb. 1:1 arány van, de még választ továbbra sem kaptam. Volt jónéhány csaj osztálytársam,akinek egyszerűen nem tudtam mit kezdeni a törtető magatartásával meg nyomulásával,ez engem nagyon fel tud b**i,nézhet ki akármilyen k**va jól.Tapasztalatból tudom,hogy milyen az amikor azért részesítenek előnyeben valakit,mert az 50 éves perverz,pedofil tanár izgul rá. Nah :D ha tényleg ez a helyzet mint amit felvázoltatok,akkor tényleg a műszaki marad (egyébként ilyen szakközépbe járok) a közgázos csajok meg majd megmaradnak a bulikra :D

Egyébként ha valaki írna értékelhető választ,annak még örülnék!

2012. jún. 4. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Az eszem áll meg, ne is haragudj, Kérdező: miért ne lehetne lányból üzletember, fiúból pedig titkár???? Mik ezek a megcsontosodott sztereotípiák? Az, hogy egyelőre - hangsúlyozom: egyelőre - ilyen értelemben még rosszak az arányok, automatikusan ki is zárja, hogy változhatnak? Hiszen változnak is! Nem véletlenül volt hónapokkal ezelőttig (a tisztújításig) egy magas képzettségű és tehetséges "iparbáró" hölgy, Emma Marcegaglia, az Olasz Nagyiparosok Szövetsége elnöke..A te logikád szerint csak titkárnő lehetett volna? Kutya legyek, ha értem.
2012. jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs nem gondoltam eléggé alaposan át,hiszen a nagy világvállalatok vezetői is mind nők. Attól mert,hogy van 1-2 attól még többségében férfiak ha tetszik ha nem,nem kellene ennyire durván feministának lenni már ne is haragudj.Egyébként nem óhajtok többet vitázni.Annak örülnék ha fel tudnátok vázolni a helyzetet egyes gazdasági szakokon.Köszönöm!
2012. jún. 6. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!