Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Műszaki Főiskola...

Budapesti Műszaki Főiskola vagy Műegyetem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez így egy fakérdés, egyetem persze hogy jobb a főiskolánál. Jó tanuló vagyok (egy elég jó gimnáziumban 4,5 körül van az átlagom és matek meg fizika az erősségem). De nem tudom, hogy így megéri-e belevágni az egyetembe, mert a ponthatár magas és rengetegen kibuknak, amit én nem akarok. De hogyha vki a Műegyetemnél szerez diplomát, annak (egy kis túlzással élve) lehetetlen nem találni munkát. Segítsetek!
2009. júl. 4. 20:58
 1/7 anonim válasza:

Mindenképp a Műegyetem!

Ahogy mondtad- aki itt végez, annak nyert ügye van.

A barátom is ide jár, nem könnyű persze, de nme is elvégezhetetlen. Szerintem mindenképp ezt próbáld meg, ha két élatrajz közül kell választania a munkáltatónak, a nem BME-s többnyire szóba sem jöhet.

Bár nyilván nem mindegy h melyik szak. Melyik?:)

2009. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kicsit vitatkoznék az előttem szólóval. A párom a BMF-en végzett mint biztonságtechnikai mérnök. Már a fősuli alatt több cégnél is volt gyakorlaton és mikor végzett, az egyik cég alkalmazta is, mint projektmenedzser. És egyáltalán nem "nézték le" csak mert nem a BME-n, hanem a BMF-en szerzett diplomát.
2009. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már nincs egyetem és főiskola. BSc és MSc képzés van, előbbi főiskolai, utóbbi egyetemi végzettséggel ér fel.


Én is egyébként BME-n vagyok most harmadéves, szerintem itt érdemes tanulnod ha reál irányba mennél ilyen matek meg fizika erősséggel. Mérnök szakok tömkelegéböl válaszhatsz magadnak és nehogy valaki azt higgye hogy nálunk nincs lehetőség gyakornoki állást szerezni, már másodévesként mehettem volna az Audihoz. A lényeg hogy én egy pillanat ereéig se bántam meg hogy ide kerültem végül, és nagyon ajánlom. :)

2009. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelmetlen kérdés. A ponthatárnak és a kibukásnak nincs köze egymáshoz. A ponthatár a bekerüléshez kell, a kibukás meg csak akkor jön szóba, ha már bent vagy.


Ha jó vagy matekból meg fizikából (mármint tényleg jó, és nem csak te hiszed magadról), akkor nem fogsz kibukni a BME-ről. Mindenképpen azt írd első helyre.

2009. júl. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A leglényegesebb információ nem hangzott el: milyen szakot akarsz? Enélkül csak vaktában mondja mindenki azt, ahova jár...
2009. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tök más szakok vannak mindkettőn. az alapján dönts, hogy mi akarsz lenni....
2010. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha leülsz és tanulsz nem lesz gond.
2011. máj. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!