Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esetben éri meg fellebb...

Milyen esetben éri meg fellebbezni EMELT szóbeli eredmény miatt?

Figyelt kérdés

Engem megdicsértek és azt mondták,hogy mindent elmondtam.

Még is csak 40 pontot kaptam.



2012. jún. 18. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fellebbezhetsz, mivel bizonyítanád, hogy te többet érdemelsz?
2012. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Például úgy,hogy van,aki hallotta és ismerem is.

A lapomra is kidolgoztam 3 oldalt.

2012. jún. 18. 13:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fellebezhetsz ha jogsertes tortent.

Pl: Ha olyan a tantargy es nem volt felkeszulesi idod


Sajnos magat az eredmenyt nem kerdojelezheted meg, ott van 3 tanar egyutt dontottek.

En sem ertek egyet bizonyos dologgal de muszaj elfogadni.

2012. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm :/
2012. jún. 18. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Megneztem gyorsan kozben hatha talalok valamit.

Hat en meg mindig amondo vagyok,hogy eredmeny ellen nem igazan fellebez senki.

De egy ilyet talaltam,lenyeg,hogy rogzitik elmetileg az emelt szobelit, szoval akar fellebbezhetsz is talan:S

Kerdezd meg a tanarodat, de nagy valoszinuseggel o is azt mondja,hogy nem szokas fellebbezni


[link]


7.2. Az emelt szintű szóbeli vizsga


Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsga tételeit szintén az országos vizsgaközpont készítteti el, és eljuttatja a tantárgyi vizsgabizottsághoz. Az emelt szintű szóbeli vizsga háromfős tantárgyi bizottságát és a tantárgyi bizottság ügyviteli feladatait ellátó jegyzőt az országos vizsgaközpont bízza meg. Az emelt szintű szóbeli érettségi vizsga ideje maximum 20 perc, a vizsgán elhangzottakat rögzíteni kell, a hangrögzítés kizárólag jogorvoslati eljárásban használható fel, és a szabályok szerint később megsemmisítendő. A vizsgázó teljesítményét az országos vizsgaközpont által megbízott 3 fős tantárgyi bizottság közösen értékeli, és javaslatot tesz a vizsgázó pontszámára. A tantárgyi bizottság egyéni osztályozó ívet állít ki minden vizsgázóról, amelyet megküld a vizsgabizottság részére. Az iskolai vizsgabizottság az írásbeli és/vagy a szóbeli pontszám alapján megállapítja a vizsgázó osztályzatát. A pontszámok jegyre való átszámítását az érettségi vizsgaszabályzat tartalmazza. Ha a vizsgázóval szemben annak gyanúja merül fel, hogy szabálytalanságot követett el, a tantárgyi vizsgabizottságnak javaslatot kell tenni az eset minősítésére akkor is, ha a vizsgabizottság a szabálytalanságot megállapítja, és akkor is, ha azt állapítja meg, hogy nem történt szabálytalanság. A tantárgyi vizsgabizottság a döntéseit szótöbbséggel hozza.

2012. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
örülj a 40 pontnak. engem is megdicsértek, mégis csak 30-at kaptam...szivatós ez az emelt érettségi
2012. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10. Jogorvoslat


Abban az esetben, ha a vizsgabizottság olyan döntést hoz, amely jogszabályt sért, tehát a vizsgaszabályzat ill. a közoktatási törvény rendelkezéseit megszegi, a vizsgázó jogorvoslattal, ún. törvényességi kérelemmel élhet. Fontos megjegyezni, hogy a jogorvoslati lehetőség csak jogsérelem esetén áll fenn, tehát egy gyenge teljesítményre adott rossz osztályzat miatt nem nyújtható be kérelem.


Az írásbeli vizsga feladatlap javításának megtekintésére, az értékelésre vonatkozó észrevételek megtételére vonatkozó szabályok nem változnak 2005-től, tehát a jelenlegi szabályozás marad érvényben. A szóbeli vizsga megkezdése előtt a vizsgabizottság elnöke ismerteti a vizsgázókkal a vizsgabizottság döntéseit, átadja a vizsgabizottság által hozott határozatokat, és ismerteti a vizsgabizottság döntése elleni jogorvoslat lehetőségét. (lásd alább: törvényességi kérelem)


Az érettségi vizsga eredményét, a vizsgabizottság még nem ismertetett döntéseit az elnök a nyilvános eredményhirdető értekezleten ismerteti. Az ismertetett döntések elleni jogorvoslatra rendelkezésre álló időt az értekezletet követő első munkanaptól kell számítani.


A vizsgabizottság döntése ellen a vizsgázó, illetve a szülő törvényességi kérelmet az igazgatónak nyújthat be az országos vizsgaközpontnak címezve. Az országos vizsgaközpont döntését a bírósági felülvizsgálattól függetlenül végre lehet hajtani. A döntéssel szemben bírósághoz lehet fordulni.


Abban az esetben, ha jogorvoslati eljárásban az országos vizsgaközpont döntését a bíróság utóbb megváltoztatja, a bíróság döntésének megfelelő érettségi bizonyítványt a vizsgabizottságot működtető közoktatási intézmény igazgatója állítja ki.



Mibol lettek amugy ezek a 30-40pontok? Milyen targy?

2012. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem örülök,mert tudom,hogy tényleg csak 2-3 pontot,ha vesztettem. Biológia.

Köszi ezt a sok segítséget!!

2012. jún. 18. 13:32
 9/11 anonim ***** válasza:
mit meg nem adnék 40 pontért
2012. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
te mennyit kaptál?
2012. jún. 18. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!