Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik érdemesebb...

Szerintetek melyik érdemesebb általános után gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ..Én annak idején amikor választanom kellett egy szakközepet választottam amit eléggé megbántam.ha ma választhatnék egyértelműen gimibe mennék.
2012. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha van határozott elképzelésed a továbbtanulást illetően, és van arra specializálódott jó szakközép a közeledben, akkor azt. Ha nincs határozott elképzelésed, vagy kimondottan gimi spec. szakra akarsz majd menni (pl. jog), akkor gimnázium.
2012. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogyha elöbb szakmát szerzek akkor utána fizetni kell az éretségiért ez igaz ? azért gondoltam hogy elöbb gimibe mennék
2012. júl. 1. 23:33
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A szakközépiskola érettségit ad.
2012. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szakközépben (4 év) CSAK érettségit tudsz szerezni. Abban különbözik a gimitől, hogy szakmai tantárgyak is vannak, és 1-2 tantárgy egy-két évig van (pl.: fizika, kémia, ének stb)

Miután érettségiztél (vagy elvégezted a 10. osztályt) mehetsz a szakmunkásba ahol már a szakmát szerzed.


Szerintem gondolj bele, hogy hogy képzeled a jövődet, mármint egyetemre, fősulira akarsz majd menni akkor gimibe menj, de ha inkább (érettségi után) szakmát akarsz mint én akkor szakközépbe menj!


Amúgy én úgy tudom az első szakma még ingyen van, a másodiktól kell fizetni

2012. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi:))
2012. júl. 20. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!