Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok 5 évfolyamos német...

Beeeence kérdése:

Tudtok 5 évfolyamos német nyelvi előkészítős gimnáziumot Budapesten?

Figyelt kérdés
Egy olyan tagozat kéne,amiben 0. osztályban csak németet tanulnak olyan heti 12-14 órában és nincs fizika,kémia,biosz,föci. És a második nyelv csak 2. évben kezdődnek. Tudtok ilyet? előre is köszi!

#német #Budapest #gimnázium #5 évfolyamos gimnázium
2012. júl. 8. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem Pesten van, de viszonylag közel, Pilisvörösváron, egy kéttannyelvű gimnázium. Én is oda járok, tavaly előtt voltam 0.-os. Van angol meg német tanítás, és érettségi mellett le lehet tenni egy DSD-t.


[link]

2012. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

újpesti suli

2012. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Városmajori Gimnázium


én is itt végeztem idén, szintén német nulladikkal.

ha jól emlékszem vmi 16 németóránk volt hetente, mellette van heti 2 matek (csak szinten tartás), meg talán újabban 1-2 töri meg tesi, de amúgy tényleg csak német a hangsúlyos, anyanyelvi tanárral is. Én élveztem. És végül is hatásos is volt, idén osztály szinten leraktuk a DSD-t, a csoport nagy részének felsőfokú lett, néhányaknak csak közép. Én ajánlani tudom, amúgy is jó gimi ;)

2012. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Német Nemzetiségi Gimnázium
2012. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elsőnek, a schiller főleg németben erős, a többiben nem annyira ;)

Madách-ban(VII.kerület) van német nulladik,heti 12 óra, két tanárral, viszont itt van más tantárgy is, de ésszerűen elosztva. nincs olyan, hogy a 4 természettudományos tantárgy egyszerre lenne egy évben. A német NYEK-eseknek a második nyelv az angol, és 10-ben indul, de van 9-ben is szintentartás, mindenki a szintjének megfelelő csoportba van beosztva, de van teljesen kezdő 10-től. Szóval nem baj, ha valaki nem tud angolul, mert így még kisebb létszámban megy az angol :D

2012. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szent Margit Gimnázium

József Attila Gimnázium

Szinyei Merse Pál gimnázium

Petőfi Sándor Gimnázium

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

Móricz Zsigmond Gimnázium

Széchenyi István Gimnázium

(és még elég sok helyen van német nyelvi előkészítős osztály :) )

2012. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Német Nemzetiségi Gimnázium (XX.ker),idén kezdem a 9.-et (csodával határos módon 4-es átlaggal felvettek(sajnos végül csak kezdőre),nagyon elszúrtam az utolsó 2 évet,de egy vastag tömbnyi oklevelet vittem:D) heti 20 németórám és 4 angolórám lesz,haladósoknak azt hiszem 12 német és 5 angol,de nem biztos...

saját tapasztalattal még nem szolgálhatok,de az unokatesóm oda jár,az első év mocsok nagy szenvedés,elmondása szerint(jóóó,mindketten piszkosul lusták és link alakok vagyunk). SOKAT KELL TANULNI! de hol nem?!

2012. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!