Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államilag támogatott...

Ha államilag támogatott levelező képzésen veszek részt (mesterképzés), ugyanúgy kaphatok ösztöndíjat, mintha állami nappalin tanulnék?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, jövőre külföldön dolgozom (szomszédos országban, odaköltözéssel), mellette azonban szeretnék egy itthoni mesterképzésben részt venni levelezőn, államilag támogatott formában. Ekkor kaphatok ösztöndíjat? Eddig a BA alatt mindig kaptam, és nehezen válnék meg tőle(:

A másik kérdés, hogy ha esetleg valakinek volt már része levelező képzésben, mikor tartják meg az órákat, és hogyan?

Köszi a válaszokat! (:


2009. júl. 11. 21:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és az lemaradt, hogy ha levelezőn vagyok, akkor elesek minden támogatástól (szoctám, bursa)?
2009. júl. 11. 21:41
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha mesterképzés, akkor azt hiszem, jól sejtem, hogy van már egy diplomád?! Ha ez így van, akkor viszont a második diplomát nem támogatja az állam, tehát mesterképzésen nincs államilag finanszírozott képzés.


a továbbiakról pedig találtam neked egy honlapot, talán megtalálod a megfelelő választ a kérdéseidre:

[link]


Sok sikert! és jó tanulást! :)

2009. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, viszont ha első diploma lenne, akkor természetesen van állami támogatás, de akkor nem értem, hogy lehet mesterképzés. (de mind1, én sem érthetek mindenhez) :)

(előző voltam)

2009. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ(:


Hát tudod, a BA/BSc diploma még nem igazi diploma, az igazi diplomának az MA/MSc diploma fog megfelelni(: Gondolom azért indul állami képzésben is

2009. júl. 12. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:

egyetemtől,kartól függ...nálunk van olyan kar,ahol minden levelező fizet,de az a kar amin vagyok,az msc-s levelezővel sem fizetttet,mert megoldja ipari támogatásbol

ösztöndijat csak nappalisként kapsz,bursát levelezőként is

2009. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én találtam államilag támogatott levelezős mesterképzést, amikor kutakodtam a neten.
2009. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenkinek van lehetősége államilag támogatott képzésben részt venni. Ez a lehetőség abban merül ki, hogy az állam, ha a pontjaid elérik a mindenkori küszöböt, akkor támogat egy alap- és egy mesterdiplomát. Egy ilyet, egy olyat. Ösztöndíj Msc-n is van, de a legtöbb helyen csak nappalin. Ugyanúgy, mint a Bsc képzés esetén. Ettől függetlenül kivételek előfordulhatnak.
2011. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!