Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy neptun,...

Mit jelent az, hogy neptun, kredit, minor, tantárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Nekem ezek a dolgok "kínaiak",örülnék ha valaki tételesen elmagyarázná őket! Évek óta nem ültem már iskolapadba,de ez szeptembertől megváltozik(nem is csodálom,ha nem tudom,hogy ezek mik,mert középiskolában annó nem volt ilyen).

Vagy létezik valami "felsőoktatási kisszótár"? Mert ugye idegen szavak szótárában,google-ban hiába nézem ezeket...

S félreértés ne essék,nagyjából van fogalmam ezekről,de nem értem miért így hívják őket és pontosan mit takarnak stb...

Köszönöm!



2012. júl. 27. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jövő héten kapni fogsz egy nagy borítékot, ha felvettek, és abban minden benne lesz, még kisszótár is :)

A Neptun a tanulmányi rendszer, itt tudod felvenni a tárgyaid, elolvashatod a tárgyi követelményeket, itt fogod látni a jegyeidet, vizsgára is itt jelentkezhetsz.

Kredit: minden felvett tárgyadért kreditek járnak, meg van adva, hogy melyikért mennyi, ez változó. Egy félévben általában 30 kreditet kellene összegyűjteni a teljesített tárgyakból.

A minor egy mellékszak, amit a majorod (főszakod) mellett végezhetsz, például tanári képzésben a 2. szak tárgyai, 50 kreditet kell teljesíteni.

A tantárgyfelvétel Neptunban zajlik, megadják az időpontot, mikor nyitják meg, és felveheted, milyen órákra szeretnél járni és mikor.

2012. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Majd a suli küld egy levelet, abban le lesznek írva a fontosabb dolgok. Meg majd megtapasztalod:D Nem olyan bonyolult ez, csak az elején tűnik annak.


A neptun (van ahol ETR van) egy rendszer, amin keresztül a tanulmányi ügyeidet intézed. Ott veheted fel a tantárgyaidat, a vizsgáidat, ott látod a jegyeid stb.


A kreditpont a hallgatói tanulmányi munkaidő mérésére szolgál. 1 kredit= 30 óra tanulmányi munkaidő.

Ez a pontos meghatározása, de igazából a lényeg annyi, hogy az elvégzett tárgyak után kreditpontokat kapsz.

A különböző tárgyak különböző mennyiségű kreditet érnek (minél több óra van egy héten, annál többet. Nekem volt már 9 kredites tárgyam is, de volt 1 kredites is.)

Ha megcsinálod a tárgyat (a jegy lényegtelen), akkor megkapod érte a kreditet.

Meg van határozva, hogy a képzési idő alatt mennyi kreditet kell teljesíteni.

BSC képzéseken azt hiszem vmi 180 kredit...


A minor a azt hiszem tanári képzéseknél van. Ebbe inkább nem folyok bele, mert nem értek hozzá.


A tantárgyfelvétel meg a, mikor a neptunon vagy etr-en keresztül felveszed a tantárgyaid.

2012. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Neptunt még kiegészíteném annyival, hogy az egy olyan dolog, amit a világon legjobban fogsz rühellni vizsgajelentkezésnél és főleg tantárgyfelvételnél. De tényleg nagyon.
2012. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az említett borítékot,hogy felvettek és minden egyéb információ...a mai napon megkaptam,már ebbe a Neptun valamibe is bejelentkeztem. S mivel még nem enged semmit csinálni ezért még nagyon átláthatatlan Nekem ez az egész.

De köszönöm Nektek addig is a segítséget!:)

Aug.21-től Szept.1-ig lehet beiratkozni és a tantárgyfelvételre is ez időpontok között lesz lehetőségem.De mivel a "kisszótár" kimaradt a levélből:),így nem igazán értem még...

Eleve hogy értik azt,hogy Én veszem fel a tárgyaim? Hát van órarend nem, és majd aszerint járok (gondoltam Én)!? Egyébként levelezős leszek.

S miért fogom utálni ezt a Neptunt?

Köszönöm szépen mégegyszer! Még tuti kérdezek!:)

2012. júl. 27. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:

A suli honlapján van a szakokként hálóterv ott levan írva mit kell felvenned első félévben.

"Aug.21-től Szept.1-ig lehet beiratkozni és a tantárgyfelvételre is ez időpontok között lesz lehetőségem.De mivel a "kisszótár" kimaradt a levélből:),így nem igazán értem még...

Eleve hogy értik azt,hogy Én veszem fel a tárgyaim? Hát van órarend nem, és majd aszerint járok (gondoltam Én)!? "


Nem az órarendedet te magadnak kell összeállítani, neked kell felvenned. De melyik suli? Melik szak? Mert úgy jobban tudnák segíteni.

2012. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én még nem kaptam semmit. ? :O
2012. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért fogod utálni, mert kurzus- és vizsgajelentkezésnél ugye mindenki rászabadul, és az a szerencsétlen Neptun még mindig csak úgy van összetákolva, természetesen azonnal lefagy, kidobál, nem enged jelentkezni, mindig minden baja van. Mire sikerül belépned, nagy valószínűséggel elvitték előled az összes normális kurzust vagy vizsgaidőpontot. Minden egyes félévben:D Szóval remek kis rendszer az.
2012. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"...elvitték előled az összes normális kurzust vagy vizsgaidőpontot"->Ezek szerint érdemes Aug.21-én,illetve mindig a meghirdetett időpont elején megcsinálni a dolgokat,mert különben lemaradhatok a jó időbeosztásról?Ezt jól értelmezem!?:O

Kedves 5-ös:Ezt találtam az oldalon: [link]

de szerintem ez nem az,amit Te írtál.

Köszi Mindenkinek! Még jövök.

2012. júl. 27. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint érdemes Aug.21-én,illetve mindig a meghirdetett időpont elején megcsinálni a dolgokat,mert különben lemaradhatok a jó időbeosztásról?Ezt jól értelmezem!?"

Igen mert betelik a létszám. Például hirdetnek meg órát szerdára és péntekre. Neked pénteken más órád nem lenne akkor érdemes a szerdaira bejutni mert akkor már csütörtökön haza tudsz menni. Általában a többség erre törekszik. Aznap neptun nyitáskor érdemes mindent megcsinálni.


"Ezt találtam az oldalon: [link] de szerintem ez nem az,amit Te írtál."

Ezt sajna nem ismerem, de elvileg az.

Itt egy másik pedagógia szak példa.

[link]

Ajánlott félévnél az 1.-est, kell első félévben felvenni. De neked lehet más lesz mert más suli.

2012. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elvileg az? De amit linkeltem,annál ott van az elején,hogy a második félévre szól...Amit pedig Te linkeltél,szintén egy nagy "kínai" táblázat számomra.Hogy értsem azt,hogy 1 félévre ajánlott? "Felvehetek" Én olyan tárgyat is,ami második vagy 3. félévre szól?Hát itt nem egymásra épülnek a dolgok x tantárgy első féléve stb?...

Egyébként amit írtál,az Nálam nem hiszem,hogy akkora probléma lesz,mert itt "szorgalmi időszakban 2-3hetente pénteken és szombaton van tanítás"...persze itt is lehet gond,hogy elég lenne 1-ik nap bemennem!?

Sőt talán ezt a témát tekintve,szintén pozitívum lehet ebben az iskolában,hogy nem egy nagy iskola,tehát olyan nagy "Neptun leterheltséget" sem tudok elképzelni.Bár tényleg homály még számomra,hogy mi lesz...csak próbálok pozitívan látni,egy ilyen számomra még bonyolult/ismeretlen ügyet.:)

2012. júl. 27. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!