Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MKE és MoME miben különböznek?

MKE és MoME miben különböznek?

Figyelt kérdés

mert két szak mindkét megtalálható mindkét egyetemen (grafikusművész mke - tervezőgrafika mome; intermédia mke - média design mome)


és hogy ezekben a szakokban azonkívűl, hogy a grafikusművész az mke-n válaszhat szakirányt milyen különbségek vannak?



2012. aug. 8. 09:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+ azonkívűl, hogy az mke-n mindegyik 10 féléves a mome-n meg 6
2012. aug. 8. 09:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyiknek semmi köze a másikhoz:) Az MKE képzőművészettel foglalkozik, a MOME iparművészettel. A grafikusművész grafikusművészkedik (portré, akt, sokszorostó grafikai eljárások..), a tervezőgrafika pedig tervez (logókat, dizájnokat, tárgyakat..).
2012. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de az mke-s grafikusművész is választhat tervezőgrafika szakirányt ;)
2012. aug. 8. 12:28
 4/12 anonim ***** válasza:

Választhat, de az ő fő csapásiránya nem az lesz. Én képi ábrázoláson vagyok grafikus szakirányos, ami közel nem egyenlő azzal, mintha grafikusművésznek jelentkeztem volna. Ugyanígy a tervezőgrafika szakirány nem ugyanaz, mintha tervezőgrafikára járnál az Iparra. Érted? Nem akarok belemenni, hogy mik lehetnek a különbségek, hiszen semmi kedvem megkeresni a neten, hogy van-e fent órarendjük, kurzuslistájuk, de te megteheted és össze tudod hasonlítani.


Ez két különböző egyetem, két külön csapásiránnyal. Az egyik képző, a másik ipar. És nincs két teljesen egyforma szakuk, csak egymást valamelyest le/átfedő szakuk.

2012. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ja értem. és média design meg az intermédia szak között milyen különbségek lehetnek? mert engem ez a szakirányultság érdekel, de nem tudom, hogy mi mit takarhat.illetve a média design-t tudom, csak az intermédiát nem.:) köszi a válaszodat.
2012. aug. 8. 13:11
 6/12 A kérdező kommentje:
egy kicsit az intermédia szak felé húzok, mert a société réaliste magyar tagja is ott végzett
2012. aug. 8. 13:16
 7/12 A kérdező kommentje:
egyébként Te hány éves korod óta képzed magad? kiskorodtól jártál rajziskolába?
2012. aug. 8. 13:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Erre a részére nem is tértem ki, mert lövésem sincs:) De abban majdhogynem biztos lehetsz, hogy az MKE-n a médiát, mint művészeti lehetőséget fogják használni, a MOMÉn pedig elmennek a praktikum és a design irányába.


De gugli a jó barátom volt és jól tippeltem:


MKE: [link]

Mome: [link]

2012. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nem jártam soha rajziskolába, nekem családi örökség volt a rajzolás. Illetve a felvételim előtt fél évvel elmentem egy helyi művészhez, aki felkészített a felvételire.
2012. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és elsőre felvettek?:) gratulálok! minden válaszodat felpontoztam egyébként.
2012. aug. 8. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!