Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy szakon túljelentkezés...

Ha egy szakon túljelentkezés van, de mindenkinek megvan a pontja, akkor mindenkit fel kell, hogy vegyenek, vagy, hogy van ez? Úgy állapítják meg a ponthatárt, hogy csak annyit vegyenek fel, amennyit feltudnak?

Figyelt kérdés
Ha nekem 260 pontom van, és tavaly a választott szakomon 196 volt a ponthatár, jó esélyeim vannak?
2009. júl. 20. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy állapítják meg a ponthatárt, hogy csak annyit vegyenek fel, amennyit feltudnak
2009. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy úgy állapítják meg a ponthatárokat, hogy annyi ember férjen be épp, ahány hely van az adott szakon az adott egyetemen, ahogy a kérdésedben is írtad.

Szerintem van esélyed, hogy bekerülj a szakra, amit megjelöltél

2009. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

úgy állapítják meg a ponthatárt, hogy rangsorolnak titeket. elöl a legtöbb pontot elért, alá a többiek csökkenő sorrendben

megvan a keret, mondjuk 100 fő amit felvehetnek, akkor kezdik az elején és a 100. ember pontja lesz a ponthatár.

ha a 100 és a 101, 102, 103,104.nek ugyan annyi pontja van, akkor csak 99et vesznek fel, mert köztük nem lehet legálisan dönteni.


a 260 a 196hoz képest jó, annyit nem gondolom hogy emelkedik a ponthatár, persze attól függ a többiek hány pontot értek el


hova szeretnél menni?

2009. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jogász. OLK
2009. júl. 21. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!