Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziummal vagy szakközéppel...

Gimnáziummal vagy szakközéppel viszi többre az ember?

Figyelt kérdés
A kérdés mindent elárul. Arra vagyok kíváncsi, hogy melyiket érdemes egyébként választania egy embernek. Megéri-e egy szakközépbe íratás, ha a szak egy viszonylag elfogadható szak?
2012. aug. 11. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az utána lévő célod? Ha egyetem akkor gimnázium ha a szakma akkor szakközép. Bár szakközepes érettségivel is simán tovább tanulhatsz. Szóval szerintem majdnem mindegy.
2012. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, mert lényegében ugyanazt tanulod. Én szakközépbe jártam, de a város "elit" gimijénél is keményebben kértek számon nálunk és többre is vitték már most, akik ide jártak.
2012. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilván egy gimnázium célja, hogy a tanulók tovább menjenek a felsőoktatásba, egy szakközépiskolánál már nem ez az elsődleges, az egy szakmát is ad az érettségi mellé, elsősorban azoknak ajánlott, akik középiskola után rögtön dolgozni akarnak. Persze szakközépből is mehetsz főiskolába/egyetemre, ha felvesznek, az érettségi mindenhol ugyanaz.
2012. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Ilyen alapon én szakképzőbe jártam és most mégis egyetemre járok, mert az érettségin ugyan azt írja mindenki, és felvételin sem számít.
2012. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért hiszik azt az emberek, hogy a szakközépsikola szakmát ad, meg ilyen h.lyeségek? Az a szakmunkásképző emberek
2012. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Talán azért, mert az szakmát ad... Igen, a szakmunkás képző is, de a szakközép is.
2012. aug. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem ad szakmát a szakközép!!! Én szakközepes vagyok, de már megbántam, hogy nem gimibe mentem... Nálunk annyi a különbség a kettő között, hogy gimibe lehetsz stréber, de itt (nálunk legalábbis így van) szakközépbe lenézik az "okosakat". Én h*lye vagyok, mégis a 3.2-es átlagommal strébernek számítok és ebbe az átlagba nagyon benne van az oszt.társak lehúzása... Így visszagondolva gimibe kellet volna menni, ráadásul mi kapjuk a sz@rabb tanárokat is... :( Én gimi párti lettem...
2012. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen szakközépiskola! Ha szakmával akarsz foglalkozni, pl. műszaki területen.

Gimnáziumba akkor menj, ha kimondottan humán beállítottságú vagy.

2012. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
04:47 Ne legyél már ilyen buts:D Hogy adna már szakmát te idióta xD
2012. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szakmát általában szakképzőben lehet szerezni, de van olyan szakközép ahol érettségi után ott lehet maradni valamilyen 2 éves Okj-s tanulni. Így ad szakmát.
2012. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!