Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvettek egy szakra (A N...

Ha felvettek egy szakra (A N Á) akkor, hogyan lehetne megoldani, hogy átjelentkezhessek ugyanazon intézmény ugyanazon karán egy másik szakra ami szintén (A N Á) (Folytatás lent! )?

Figyelt kérdés

amit nem jelöltem be, és ennek az utóbbi szaknak (ahová át szeretnék menni) a felvételi minimum pontszáma megegyezik az én pontszámommal?!

Lehetséges kivitelezni ezt úgy, hogy ne kelljen megvárnom a következő tanévet, és ne kelljen pótfelvételiznem vagy költségtérítéses formában tanulnom?


2009. júl. 24. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem lehetséges. Majd februárban indulnak a keresztféléves képzések.
2009. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha akkor nem indul ez keresztféléveseben, akkor csak egy év múlv.a
2009. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk elkezdem most a gyógypedagógiát ahová felvettek, akkor februárban indul keresztféléves képzésben andragógia akkor jelentkezhetek?
2009. júl. 24. 22:24
 4/11 A kérdező kommentje:
- akkor * +és
2009. júl. 24. 22:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, jelentkezhetsz. Sőt, lehet, hogy felvehetsz a tárgyaik közül is, és ezeket a sikeres felvételi után elfogadtathatod. Nem írtad, melyik egyetemről van szó, de ez a legtöbb helyen megoldható.
2009. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem szépen menj be az adott intézménybe és kérdezd meg, hogy erre van-e lehetőség. Ismerek olyan főiskolát, ahol bármennyi ponttal is jutottál be, bármelyik félévben 1X válthatsz szakot.

2009. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nyugat-magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Karáról van szó,gyógypedagógiára vettek fel, andragógiára szeretnék átjelentkezni,amit nem jelöltem be és itt 367 volt a ponthatár,nekem pedig pont ennyi pontom van. Nagyon fontos, hogy államilag finanszírozott kategóriában vegyenek át, úgy mint ahogy gyógypedagógiára is felvettek.
2009. júl. 25. 11:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos így gondolod, h ez jó ötlet? A gyógypedagógiával nagyon jól el lehet helyezkedni mostanában, andragógiával sajnos nem. Sztem a jövőbeni elhelyezkedési esélyeket is komolyan számba kellene venni.

Sztem még az is egy megoldás lehet, h andragógiára beadod jövő februárban a jelentkezést és akkor párhuzamosan viszed a kettőt államin. Ha a gyógyped. 3. félévében elkezded az andragógiát csak 1 félévet vonnak le majd félévente az államis éveidből. Ha később kezded a 2. alapképzést, akkor viszont duplán vonják.

2009. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem ma azt mondták hogy akkor lehet egyik szakról átmenni egy másikra ha az anyag 70 százaléka megegyezik.De akkor csak az andragógia szakra jársz a gyógypedagógiád megszűnik.Egyetértek azzal aki azt mondja jobban el lehet helyezkedni gyógypedagógiával.
2009. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Maradj gyógypeden, jól fogsz vele járni. Az andragógiásokat semmibe veszik, egyetemi körökben büfészak és tényleg egyáltalán nem lehet vele elhelyezkedni!
2009. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!