Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most kezdem a gimnáziumot...

Most kezdem a gimnáziumot (nyelvi előkészítővel). Van valami tanácsotok, tapasztalatotok, mit hogy csináljak/ne csináljak, stb?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta , hogy ismételjek , mert fontos az első benyomás a tanároknál . Ilyesmi tapasztalatokra , tanácsokra lennék kíváncsi.
2012. aug. 23. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

"mit hogy csináljak/ne csináljak?"

hát nem kellett volna 5 évfolyamosba jelentkezni :D. Én is 5 évfolyamosban vagyok (most leszek 13.-os). Azért nem kellett volna ide jönnöd, mert már nem éri meg, hisz itt is csak 4 évig tanulod a nyelvet. Nemrég hoztak egy rendeletet (1éve? 2éve?), hogy 13.-ban már ne oktassanak nyelvet. Szóval csak évpocsékolás :\


hát az ismétlés sosem árt, de ne felejtsd el, hogy emberek azért jönnek 5 évfolyamosra, hogy megtanuljanak pl angolul, hisz akinek már van nyelvizsgája annak jó a 4 éves képzés is (nálunk se volt nyelvvizsgás kezdésnél)


nekünk ilyen volt a 9., lehet hogy azóta már változtattak:

8 óra/hét 1. idegen nyelv (nálunk angol)

5 óra/hét 2. idegen nyelv

matek,magyar,töri,földrajz,fizika,tesi,(informatika <-ez a szakom) volt 1-2, de csak szintentartás végett


melyik suliba mész?

2012. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1: Nem lehet lekorlátozni, hogy ki mikor szeretne az iskolában nyelvet tanulni. Gondolom ez a rendelet csak a ti iskolátok 5 éves képzésére vonatkozik. Nálunk is probléma volt ebből, mert már nem tudtak mit csinálni a nyelvekből leérettségizett diákokkal akik tele voltak lyukasórával. Különben én is nyelvi előkészítős voltam és én is megbántam - többet ott sem fogsz tanulni, csak egy elpazarolt év, amikor van heti 15 nyelvvórád 3 különböző tanárral akik alig tudnak összedolgozni. Ha azt tűzöd ki célul, hogy mondjuk 2 vagy 3 nyelvet akarsz tanulni akkor jó lehet, de ez meg iskolafüggő, hogy hol mennyi nyelvet tanítanak és milyen minőségben.
2012. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előttem lévőkkel ellentétben én úgy érzem hogy helyesen döntöttem a nyelvi előkészitővel kapcsolatban. most megyek 12.-be és akarok előrehozott érettségit tenni, hozzáteszem 8.-ban 3-4-es voltam angolból, most meg minden tanulás nélkül 4-5-ös. Ja és egy tipp. Az első év szinte semmi, alig lesz órátok, alig csináltok bármit is, ezért a második év durva lesz. mintha álmodban nyakon öntenek egy vödör jeges vizzel kb xd.
2012. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi legelső nap írtunk egy szintfelmérőt angolból, és ez alapján 2 csoportba osztották az osztályt. Mondjuk nem szóltak előre, senki se készült rá. Németből viszont mindenki kezdő, szóval ott névsor alapján vagyunk szétszedve. Meg infón is.

És ezen kívül szinte nem is volt semmilyen tantárgy, csak magyar, matek meg készségtárgyak. Én már most rettegek, hogy mi lesz velünk idén, bejön a sok "új" tantárgy :D Az első év tényleg csak lébecolás, heti 10 angol, 6 német és 5 infó volt, meg még az a pár másik óra. Ennek ellenére volt, aki félévkor megbukott...

2012. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért mentem 5 évesre , mert ez egy kéttannyelvű osztály és így felsőfokon fogok beszélni egy nyelvet , amit eddig nem is tanultam. Bioszt , kémiát és fizikát kivéve minden tantárgyunk lesz.
2012. aug. 26. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!