Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Vörösmarty...

Mi a véleményetek a Vörösmarty Mihály Gimnázium dráma tagozatáról?

Figyelt kérdés

Nehéz oda bekerülni?Tanárok milyenek?Milyen órák vannak?Tapasztalatokat, hallotakat szívesen fogadok.:))

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2012. aug. 31. 09:59
 1/1 anonim válasza:
59%
Hát, vélemény...először is. Én oda jártam. Felvettek dráma tagozatra, de megismerkedtem gólyatáborban az osztálytársakkal...és úgy döntöttem, hogy inkább átíratkozom humán tagozatra. Az oktatás színvonalas, nagyon nehéz bekerülni, több fordulós a felvételi. Van drámaelmélet, színpadi tánc, beszédtechnika és hangképzés. Ezek az emberek egymással szemben hízelegnek, ahogy elfordulsz, megy a kavarás. (ez iskola szinten érvényes...tipikus Vörösmarty)Az ottani drámáskat senki nem szereti, mert ők elhiszik, hogy ők kuriózumok, hogy mennyire különlegesek, és nagyon fenn hordják az orrukat. Lenézőek még egymással szemben is, folyosón hamisan énekelnek, mikor rájuk szólsz, hogy ne...de neki ezt lehet..:D Egyszerűen nem lehet kibírni a közösséget, mert idegileg felőröl. Főleg, ha tehetséges vagy, akkor kinyírnak lelkileg, mert jobb vagy tőlük. Persze van mindig kivétel, 1-2 rendes ember, de ők is inkább beleilleszkednek a környezetbe, hogy ne vesse őket ki az osztály. Nekem ez a véleményem. A dráma oktatás nagyon színvonalas, de közösség egy rakat beképzelt, nagyképű, törtető önelégült ember, akik arra is nagyra vannak, ami nincs. Rengetegen kerülnek be protekcióval, ők e legrosszabb fajták...:D Tehetségtelenek is, mégis mindent ők kapnak meg. Pedig a többiek mondanom sem kell, hogy mennyire tehetségesek, ha a több fordulós felvételin bekerültek. Az DRÉMAOKTATÁS nagyon színvonalas, de életed nem lesz, bár ha szereted, akkor megéri. Azért írtam nagy betűvel, mert a többi oktatás nem színvonalas..A Vörosmarty az az iskola, ahol tanítani nem szeretnek, de nagyon sokat elvárnak, megkövetelnek. Persze ki lehet fogni a jó tanárokat, de nagy szerencse kell hozzá, és 100% hogy nem lesz az összes tanárod a jobbik fajtából. Jellemzően pofára osztályoznak, és (a dráma osztály kivételével) ha egy osztály elindul 30 fővel, abból 15 az, aki ott kezdett, és ott is fejezi be. Van akinek nagyon bejön ez a rendszer, én is elvoltam, bár megbánta, hogy nem az Eötvösbe mentem inkább. Ezeket azért írom le, hogy tudd, mire számíthatsz.
2012. szept. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!