Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ady drámára lehetetlen bekerül...

Ady drámára lehetetlen bekerülni így?

Figyelt kérdés
10-es vagyok, és szeretnék iskolát váltani és a debreceni Ady dráma tagozatára szeretnék járni. Mennyire lehetetlen ez, ha eddig reálos osztályba jártam ? Van egyáltalán esélyem erre vagy 9iktől újra kéne kezdeni a gimit ?

2012. szept. 16. 15:33
 1/1 anonim válasza:

Ne haragudj, de tényleg hülye a kérdés. Azért mégis megpróbálok neked segíteni. De ezekre a választ, csak te tudhatod.

Az a baj, hogy korábban kellett volna gondolkoznod.

Még, ha adnának is esélyt rá, hogy csak úgy lefelvételiztessenek, biztos így év közben nyúznának egy csomó időn keresztül a felvételin, hogy mire vagy képes, kérdés, hogy megéri-e ez neked, és megéri-e nekik!

Kérdés, hogy az adott osztályfőnök, és az iskola vezetése tud-e befogadni még embert ennyi idő után.

Kérdés, hogy mennyire vagy kitartó, ha mégis úgy döntenének (mondom: NAGYON VÉLETLENÜL), hogy egyáltalán felvételiztetnek.

Kérdés, hogy mennyire szereted a színházat? Kérdés, hogy szereted-e eléggé a verseket, zenét, táncot, játékot, stb. ahhoz, hogy el is tudd mondani, meg is tudd csinálni, stb. felvételin.

Kérdés, hogy szerinted mennyire vagy képes megoldani az ott lévő kreatív feladatokat.

Kérdés, hogyha még (ismétlem: VÉLETLENÜL) át/fel is vesznek, képes vagy-e akár a szabadidőd is feláldozni (este 7-8 óráig is benn maradni, ha szükséges, vagy tovább, egész napokat szinte) a dráma szak érdekében.

Képes vagy-e végigkoncentrálni egy évben két alkalommal egy-egy (elég) komoly (egész nap tartó) vizsgát kb. reggel 7-től este 8-ig, és az azt megelőző próbákat, akár hétvégén is?


Mert, ha csak osztályt akarsz váltani, akkor meg se próbáld.

De amennyiben ezeket tudod állni, és vállalni, és kitartóan végigvinni (mert, ha "átkönyörgöd magad", és lefelvételiztetnének, és minden teljesen oké, akkor nemcsak illik, hanem szerintem evidens, és el is várható, hogy végigcsináld.


Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, mert én lennék, aki a legjobban biztatná az embereket, de szerintem teljesen negatív az egész végkimenetele szerintem, ha a kérdést alapul veszem, mert semmit nem írtál, hogy szerinted mire vagy képes, stb..

Meg ugye az is egy elég nagy negatívum, hogy oda az emberek 8. osztályban felvételiznek.


De ez legyen csak az én véleményem, mindenesetre én sok szerencsét kívánok.

2012. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!