Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Grafikus, kiadványszerkesztő....

Grafikus, kiadványszerkesztő. Melyik iskolát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Kettő között vacillálok: Ring szakképző (4 félév, grafikus), vagy Schola Europa (2 félév, kiadványszerkesztő).

Van valakinek tapasztalata ezekkel az iskolákkal?

Vagy esetleg más helyet tudtok ajánlani Bp-n? Csak estire tudok menni, és max. 20 ezer Ft-ot tudok fizetni havonta (van már egy szakmám). Köszi!


2009. aug. 11. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

SCHOLA komolyabbnak tűnik,jobban tetszik,ahogy leírják a szakot...


viszont a RING-nél nyelvet is tanítanak(nem tudom a másiknál van-e ilyen lehetőség)+4 féléves a kurzus..hosszabb idő,tehát feltételezem több az elsajátított tananyag,tudás..sajna érdemben nem tudok segíteni,nem ismerem a sulikat,de nekem a RING jobban tetszik...

2009. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, ringnél több a tantárgy, mivel 1 évvel hosszabb is, meg nyelv is van, viszont jobb lenne egy év alatt elvégezni, ezért nem tudok én sem dönteni. Igazából programismeret már megvan (photoshop, illustrator), csak a többi dolog érdekelne, ami még ezzel a szakmával jár. (nyomdai előkészítés, tipográfia, tördelés, ilyesmik).

Azért köszi!

Várok még másokat, akiknek van tapasztalata ebben a szakmában!

2009. aug. 11. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok


ha ez segít szerintem grafikusként jobban megélnél...nem annyira telített a piac talán...


amúgy kézügyességed milyen?szépen rajzolsz,térlátás stb..?

2009. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert ilyen nagy különbség van a grafikus meg a kiadványszerkesztő közt? Én úgy gondoltam, ezek könnyen átjárható szakmák, meg nagyjából ugyanazt tanulják.

Igen, elég jól rajzolok, egyetemen van rajzóránk is.

2009. aug. 11. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
nincs nagy különbség, valóban sok az átfedés,de pl.ha keresnek egy kiadványszerkesztőt,grafikusként is simán jelentkezhetsz az állásra,fordítva nem biztos.picit talán összetettebb a grafikus-képzés,1 fokkal nehezebb lehet...jobban is hangzik...
2009. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor lehet inkább a ringet választom. Nekem is szimpatikusabb volt, csakhát nem mindegy az az egy év. Főleg ha olyasmit tanítanak, amit már tudok (programismeret alapoktól stb.)
2009. aug. 11. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:
szia, végül jelentkeztél a ringbe? Ha igen, mesélnél róla? milyen a képzés? köszi
2010. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen.

A tapasztalat, hogy tőled függ, mennyit hozol ki belőle.

Ha szorgalmas vagy, a tanárok segítenek és tanítanak, tapasztalt, hozzáértő tanárok vannak, de ha nem vagy nagyon szorgalmas, és csak a papírra hajtassz, kibukni akkor se nagyon fogsz, ha alig csinálsz is valamit. Szóval jó.:)

2010. júl. 27. 14:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, nyelvet nem tanítanak végül.:( Pedig az elején még arról volt szó.
2010. júl. 27. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!