Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 éves lányomat (10. es)...

16 éves lányomat (10. es) költözés miatt másik Középiskolába szeretném átíratni Pécsre. Melyiket javasoljátok? Nem túl jó tanuló, de szorgalmas.

Figyelt kérdés

#középiskola #Pécs #iskola átíratás
2012. nov. 3. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ANK. Melyik környékre költöztök?
2012. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Az írja a honlapja,hogy Gimnázium.Én valamilyen Szakközépre gondoltam.Erre is lenne ötleted?Hirdre költözünk,tehát mindenképp buszoznia kell.:)
2012. nov. 5. 10:17
 3/7 anonim válasza:
Szerintem is jobban jársz ha a Szakközépbe iratod, akkor szakmát is szerezhet, de ha úgy adódik tovább is tanulhat, mivel az érettségi mindenhol ugyanaz. Milyen szak érdekli leginkább? Szerintem még normább iskolák a Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola (vendéglátós) vagy a Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola (építészeti) vagy esetleg Széchenyi istván gimnázium és szakközépiskola (itt például rendőrnek is tanulhat, nem tudom mikre lehet még jelentkezni.) Nem baj ha buszoznia kell, mindegyik eléggé központi helyen van, reggel indul Hirdről 113-as, amivel nem kell átszállnia, tehát az Árkádig vagy Zsolnay szoborig eltud vele menni.
2012. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia.Jelenleg Vendéglátósba tanul,de nem akarja mindenáron azt csinálni.én is a Kereskedelmire gondoltam (főleg mivel én is oda jártam :)),a Pollackról úgy hallottam nagyon erős.A Széchenyinek utána nézek.És mindent nagyon köszönök..ha esetleg van még ötleted várom..
2012. nov. 5. 15:16
 5/7 anonim válasza:
Szerintem nem annyira erős a Pollack, nekem 2 közeli ismerősöm oda járt (ők is lányok) lusták voltak és alig tanultak, mégis el tudták végezni.:) A tanárok többsége elég közvetlen. Bár a földmérő szakot nem ajánlom, mert nem igazán lehet avval elhelyezkedni. Szerintem érdemes olyat választani a lányodnak, amivel talál is majd munkát a mai világban. Sokan terveznek most külföldre menni, ahhoz a vendéglátós suli szerintem maradhatna. Pécsváradon is van a II. Béla szakközépiskola, azt is érdemes megnéznetek. Sűrűn jár oda távolsági búsz, és nincs messze Hirdtől.:)
2012. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Előző vagyok, még tudom ajánlani a Radnóti Miklós Közgazdasági Szakközép Iskolát.:)
2012. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsaidat,és a gyors választ.Mindenképp utána fogok nézni mindegyiknek.És igen sajnos a mai világban boldogulnia is kell valamelyikkel.köszönöm.
2012. nov. 6. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!