Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE TTIK karára készülök,...

A SZTE TTIK karára készülök, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a környezetmérnök képzés érdekel.Pl.diploma után milyen lehetőségek vannak, milyen a közösség, mennyire nehéz elvégezni és egyáltalán érdemes-e?..stb

A válaszokat előre is köszönöm!


18/L



2012. nov. 3. 18:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én úgy jöttem a szakomra, hogy két éve nem tanultam kémiát, és akkor se tudtam, értettem. De most elölről kezdünk mindent, újra van esélyem megérteni és megtanulni. Épp most is kémiázok, csak nekem túl unalmas megszakítások nélkül foglalkozni a feladatokkal. :D

Nem tudom, a SZTE-n mi a helyzet illetve Nálad mit jelent, hogy nem vagy jóban a kémiával idén. Ezek szerint faktod van? Akkor már nem lehetsz olyan rossz, szerintem. :D


Egyébként van ELTÉ-n környezettanos ismerősöm. Náluk más szakirányok lesznek, de még nem tart ott.

Nagyon szereti a szakot, élvezi, amit tanul, és jók a választható tárgyai is. A húga szokott nekem mesélni dolgokat, érdekességeket, amiket az illető tanul. Képzelheted.. :)

Amúgy úgy tudom, a környezettanosok se tudnak elhelyezkedni, és a BSc nem ér semmit. De lehet menni vele Környezettudomány MCs-re majd doktori iskolába. Na úgy már biztos jobbak az esélyeid, és ha akarsz, igazán foglalkozhatsz a környezetvédelemmel, és úgy, hogy érteni is fogsz valamihez...

Nem úgy, mint mi, környezetmérnökök. Nekünk még doktori sulihoz se vezet egyenes út, ja, és nekünk is környtudomány MSc-t szoktak javasolni, persze nekünk ez a mesterszak nehezebb dió lesz.

2012. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!