Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan okos minden ember...

Miért olyan okos minden ember a "melyik egyetem a jobb" kérdésekben?

Figyelt kérdés

Szerintem ez 2 dolog miatt hülyeség.

1., Az egyetemek általában elég nagyok. Lehet, hogy egyiken a pszichológia szak jó, meg a matek, viszont ugyanott nagyon rossz a magyar és az idegen nyelv. Hogy lehet ennyire kiterjedt egyetemeket összehasonlítani, mint mondjuk az ELTE, a Károli, a Pázmány? Mert még ha valami kicsiket, akkor még esetleg.

2., Általában a legtöbben egyszerre egyre járnak, persze van kivétel. DE ha meg kettőre, akkor meg nem ugyanazt végzik mindkettőn, hanem valami mást. Ergo honnan tudod, hogy valami rossz? Az számomra nem mérvadó, hogy a barátom mit mesél, mert az az ő szubjektív véleménye. Lehet, nem mesél el mindent. Lehet, hogy engem jobban zavar, ha X dologban hiányosság van, Y-ra meg teszek, ő viszont Y dolog nélkül érzi rosszul magát.


2012. nov. 22. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem válaszolok soha ilyen kérdésekre.
2012. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Plusz az egyetem nem arról szól, hogy a szádba rágják az anyagot. Képezni kell magad, függetlenül attól, hogy melyik egyetem melyik szakára jársz. Képezni meg általában könyvekből képzi magát az ember, esetleg internetről, amit bárki beszerezhet, ill. a személyes tapasztalatok, kutatások stb.. de ez már más tészta.


Az viszont igaz, hogy azokon az egyetemeken, ahol könnyű megbukni olyan emberek kerülnek ki, akik biztosan megfelelnek a munkaadóknak, pedig lehet hogy nem tudnak többet, csak többet vártak el tőlük, mint más egyetemeken. Remélem érthető.

2012. nov. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kicsit zavaros, de azt hiszem értem, és köszönöm a válaszokat. egyébként pl. beszélgettem pszichológia szakosokkal. azt állítják legtöbben hogy a károli jobb, mint az elte. na erre most azt hallottam a, mint legújabb fejlemény, hogy a károli a klinikai pszichológiában erős nagyon, az elte inkább kutatásokat végez. ez lenne tehát, mire mindenki azt mondja, hogy az eltén nincs gyakorlat? a károlin meg nincs annyi kognitív pszichológia. persze ez mind oylan, hogy egyikre se járok, csak ezt hallottam, de akkor megint csak nem igaz, amiket pletykálnak.
2012. nov. 22. 02:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert az ember szereti azt gondolni, hogy a saját egyeteme a legjobb és legnehezebb:)

Egyszerűen rossz érzés a legtöbb embernek, ha lefikázzák azt, ahová jár.


Egyébként spec. a pszichológia szakokról van egy egész értelmes lista:)

(A többi szakról ilyet még nem találtam, csak olyan rangsort, amit szerintem hülyeségek alapján csinálnak. Pl. felvettek pontátlaga, hány OKTV helyezett van az adott suli adott szakján, xy fokozattal rendelkező tanárra hány diák jut....szerintem ezek baromira nem mutatják az oktatás színvonalát).


[link]

2012. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen rossz érzés a legtöbb embernek, ha lefikázzák azt, ahová jár. "


Hát talán épp ezért nem kéne.


A pszichológia rangsoros linket ismerem, de köszi. Amúgy erről beszéltem Károlisokkal meg ELTÉ-sekkel. Alapvetően mindenki a Károli mellett van, amíg oda nem jár, meg, hogy az ELTÉ-n miylen kevés a gyakorlat, de aztán mondták nekem, hogy a Károlin inkább a klinikai pszichológusok képzésére fektetik a hangsúlyt, a kognitív pszichológia inkább háttérbe szorul, az ELTE inkább a kutatást preferálja. Na most, ha engem az utóbbi érdekel, akkor hiába zengenek ódákat a Károliról.

2012. nov. 22. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet tapasztalat és lehet az, amit lát az ember vagy hall másoktól. Például, amikor ELTÉ-n oktató ember foglal állást a pszichológia oktatás különbségeiről egyetemenként, akkor neki adok a szavára, és ha felkerül a téma, válaszolok is rá. Ha egyéb ELTE szakról kérdeznek, arról is megvan a személyes tapasztalatom, több szakra is jártam, rengeteg embert ismerek ott, ésatöbbi.

Azért, mert valaki állást foglal, még nem jelenti azt, hogy a válasz dilettáns. Igenis vannak az intézményeknek egyéni vonásai, amik nagyban meghatározzák azt.

2012. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hogy ha már kreditrendszer van, és mindenhol ugyanaz a struktúra, akkor mi értelme van egyáltalán rangsorolni az intézményeket?


Csak mivel ez új dolog, még nem szoktak hozzá az emberek, és a régi presztízsalapú rendszer alapján akarják még mindig megítélni az intézményeket.


Na de a kérdésre válaszolva. Miért ilyen okosak? Menj bármelyik másik topikba, mindenki mindent jobban tud. Politika, szex, karrier, mindenki jobban tudja a másiknál, hogy pontosan mi a jó és mit kell csinálni. :D


Ez az oldal egy fos, ne tekints rá úgy, mint egy mérvadó színvonalas tudományos fórum. Ennél már csak az index fóruma van lejjebb.

2012. nov. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem is neveztem dilettánsnak. Persze vannak egyes átfogó tények, de azért szerintem igaz, amit állapítottam.
2012. nov. 22. 13:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért azt az oldalt nem szidnám, amit jelen pillanatban is használok, de abban igazad van, hogy mindig mindenki mindent jobban tud. :)
2012. nov. 22. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:

7: és ha kreditrendszer van, ennek mi köze magához az intézményhez? Ki beszél itt régi presztizsről? Épphogy az ELTÉ-re és hasonlókra mondják sokan, hogy a névvel ellentétben vannak azért komoly gondok.

Mondjuk nem értelek. Mások okoskodnak és dezinformálnak, de te idevágod a tutit és megmondod, hogy mindenki hülye :)

2012. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!