Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Ady Endre Gimnáziumr...

Debreceni Ady Endre Gimnáziumról mi a véleményetek, tapsztalatotok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Borzasztóan 1színű iskola: felkell venned a társaid ritmusát akkoris, ha nem tetszik. Nem különbözhetsz, pont olyannak kell lenned mint a suli többi tagja.

Látástól vakulásig van mit "melózni" a suliban (késő estig próbák, tantermek állandó vikszolása, különböző kurzusok) de értelmes képzést nem ad a kézbe. Nem lesz esélyesebb az a diák a színművészeti felvételin ha az Adyban végzi el a dráma szakot, és a Kodályban se lesz több esélye ha az ének szakot végzi el...

Egy kicsit olyan a suli mint a Hair musical. Mindenki színes kívülről de igazából mindenki 1színű mindenki ugyanazt teszi, mindenki ugyanolyan, aki nem áll be a sorba kicsinálják, kicsit olyan mint egy hatalmas narkós közösség, mint a hippik, akik vannak, de semmit nem érnek vele és nem tudnak előre jutni az életben...

Vannak kivételek de ez az általános.


Az Ady az utolsó iskola ahova jelentkeznék (bár ez nem érint mert már egyetemre járok). Még a beregszásziba is előbb mennék mint a bábuképzőbe...

2009. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem Kodályt akartam írni hanem zeneművészetit.
2009. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valóban, nehéz elhelyezkedni, felvételt nyerni vagy bármihez kezdeni a suli után:) TÁG 4ever and ever:)
2009. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Hmm... én mint Adys diák (dráma szak), kijelenteném, hogy egyáltalán nem egyszínű az iskola... sőt.... és nem kell ugyanolyannak lenni mint a többiek, az egyéniségeket szertik a tanárok is... de ne úgy akarjon valaki kitűnni, hogy szemtelen, és bunkó... az igaz, hogy fárasztó, de hozzá lehet szokni, és szerintem ha valaki elakar érni valamit ebben az életben, akkor azért megkell dolgozni... kiváló iskola, imádok idejárni, én ajánlom mindenkinek, akit érdekel a művészet :)
2009. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
de ne csak a drámás tagozatról beszélj, mert azok tényleg droidok. A többi tagozat mind jó az Adyban
2010. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Adyba semmiképpen ne menj, ott szerintem nem is embereket nevelnek a gyerekekből hanem szellemi fogyatékos robotokat....
2010. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Oda jelentkeztem, első helyen. Nem vettek fel. A második helyen megjelölt iskolába a TÁG-ba vettek fel. Nem tudom, igazbából nem is bánom. Ismerősünk lánya is oda jelentkezett nem vették fel, ezért fellebbezet, közölték vele, hogy hiába a protekció, nem tudják elintézni neki hogy fel vegyék. Az anyukája a magyar államnak kicsengetett pár százezer forintot, hogy a csemetéjéből, pompás kis üres lelki nyomoroncot faragjanak. Pénz beszél, kutya ugat. Többször is voltam ott, mert unokatestvérem oda járt színjátszóra. Rettenetesen bunkók voltak a diákok, és még a Tágra mondják ,hogy elit emberek járnak. A felvételi nagyon alap. Nekem ment mint a karikacsapás. Itt nem a 8 éves tudásodra voltak kíváncsiak, hanem arra, hogy mennyire vagy élet képes, hogy pörög az agyad, tudsz-e társalogni, értelmesen tuds-e beszélgtni.
2010. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bár már jóval felvételi után vagyunk érdekes nézni, hogy csak azok szidják az iskolát, akik nem jártak oda, én a helyetekben kicsit elgondolkoznék.


ÁLtalában azok nem szeretik az Adyt, akinek az ismerősét, vagy őt magát nem vették fel, eddig egyetlen egy odajáró diáktól sem hallottam, hogy ne szeretné.

2010. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A TÁG tényleg elitista iskola és tök könnyű a felvételi meg mindnkinek jó jegyeket adnak. Tedóm oda jár. Mert nem vették fel a Kossuthba. Én Kosuthba jártam, majdnem kétszer annyit tanultam és nem nagyon volt jellemző hogy bármiből megkapnád jobb jegyet. Hiába volt előtte szinte mindenki éltanuló, itt

osztályonként csak 2-4-5 kitűnő volt a 35-40 emberből.

Persze ez már pár éve volt.

2010. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, a Kossuth legjobb. Vagyis évtizedekig így volt.

De reméelm, pár év múlva megint így lesz.

Oda jártam, nehéz volt.

A TÁGba sose kellett annyi tanulni, mégis jobb jegyeket osztogattak.

2010. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!