Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fazekasosok mennyivel...

A fazekasosok mennyivel jobbak a vidéki gimnáziumba járóknál?

Figyelt kérdés
Itt nem csak a fazekasosokra gondolok, hanem azokra is akik nagyon színvonalas sulikba járnak. Kíváncsi vagyok, hogy például 9.-be mit tudnak matekból, meg hogy mennyi a különbség az "átlagsuliktól".

2012. dec. 14. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én egy olyan vidéki suliba jártam ami viszonylag elitnek számít a környéken... abbol a szempontbol, hogy az odajárok nagy százaléka sikeresen felvételizik egyetemekre, és az év végi átlag osztályzatok is jobbak mint a többi környékbeli suliban... igazából annyi, hogy a tanárok és a legtöbb diák komolyabban veszik az iskolát ~ normálisan tanítanak, számon kérik az anyagot és a lógásokat, valamit az első évben szűrőt alkalmaznak, szgorubban betartatják a házi rendet stb - így azok akik nem veszik komolyan a tanulást és bár az általános iskolai eredményeik szépek voltak, de középsuliban ellustulnak pl 9 félévkor 1-2esre áll néhány tantárgyból, akkor inkább ajánlja az iskola váltást a suli - így azok maradnak bent akikkel érdemes és lehet foglalkozni...
2012. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell nézni hogy pesti elit és vidék, ugyanis sok vidéki gimi (zalaegerszegi Zrínyi, szombathelyi Bolyai, győri Révai) színvonala simán felér a pesti Fazekassal, Apáczaival, Radnótival.

A fő különbség az elit és "átlagos" gimik közt vannak. Én Apáczais voltam, nem egy tanárom mondta egyetemen hogy "Ja, így könnyű jónak lenni az egyetemen!", de sok volt sulitárstól is visszahallom ezt és a többi elitgimisre is mondják ezt a tanárok.

2012. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én radnótis (ELTE Radnóti) voltam, tanítottam is ott, most meg a fiam jár oda. Mivel sok más helyen is voltam tanár, van valami összehasonlíthatósági alapom.

Az, hogy egy gimi elitebb lesz a többinél, nem egyszerűen döntés kérdése. Ez egy szép lassú folyamat.

Sokkal korábban valamikor úgy alakul egy iskolában, hogy pár nagy formátumú tanár kerül oda. Az ilyen tanároknak, eredményeiknek híre megy. Ettől kezdve többen akarnak ide járni, így többen jelentkeznek, így a bekerülő tanulók átlagos tanulási képessége jobb, mint máshol. Ettől aztán ismét jobbak az eredmények, és így tovább generálódik az egyre erősebb színvonal. Sőt! Ide eleve több tanár szeretne kerülni, így szakmailag jobban lehet válogatni a tanárok közül. Azután az itt tanító tanárok lelkesedése is önerősítő, mivel könnyen tanítható gyerekek vannak már itt.

Ahogy megfigyeltem, a Radnóti attól elit, hogy pl. a hatévfolyamos rész 35 helyére 350 olyan gyerek jelentkezik, akik eleve kitűnő tanulók, jó versenyzők voltak. A szóbelire a 80% felett írásbelizőket hívják be! Képzelhetitek azt a 35 tanulót! Itt nem azért nincs emós, diszkós liba, punk, piás-cigis lepukkant rocker, drogos szerencsétlen mert tilos lenne, hanem eleve nem ilyenek kerülnek ide!

Szerintem többi is így alakulhatott ki, és azóta önmagát fenntartja a színvonal.

2012. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hasznos volt. :)

Arra is kíváncsi lennék, hogy ők miket tanulnak matekból 9.-be. Csak hogy ezt is össze tudjam hasonlítani a mi iskolánkkal. :)

2012. dec. 15. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
minden közép iskolában ugyan az a tananyag, mivel mind ugyanarra az érettségire készít fel... max van amibe jobban belemennek pl egyenletteknél vagy geometriában
2012. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na nem egészen. Ha már Fazekas, Szt. István, Földes , Berzsenyi... Itt azért komolyabb matek tagozatok vannak. Ezen kívül a Radnótiban, Apáczaiban, és más nem spec. matekos iskolákban komoly versenyfelkészítés van.

Magam is tartok olyan matek szakkört, ami túlmutat a tananyagon, viszont különösen sokat lendít majd az érettségin, emelt érettségin!

2012. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként a színvonalról képet kapsz, ha a www.bolyaiverseny.hu vagy a www.mategye.hu oldalakon megnézed a korábbi versenyek feladatait. Évfolyamonként jól követheted, miket tudnak a srácok. Na annyival tudnak többet.

Az eredményeket is meg lehet nézni, és ott a remekelő sulikat is követheted.

2012. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!