Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A váci Boronkay György Gimnázi...

A váci Boronkay György Gimnázium és Szakközépiskola nyelvi fevételije mit takar? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

Elvileg felvételizni fogok oda nyelvből, mert szakmai osztályba nem igazán szeretnék menni...

A kérdésem az, hogy mennyire nehéz az a felvételi? Mit kérdezhetnek? Mire érdemes rágyúrnom, hogy ne égessem le magam, és jól sikerüljön? Privátba is írhattok a témáról, főleg aki felvételizett oda vagy ismeri a követelményeket :)



2012. dec. 27. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem mi a problémád az "ún" technikumi osztályokkal. Na jó, oda járok, azért valahol megértem... XDDD De nem olyan rossz az, és ha csak nem egy humán beállítottságú állotok után is érdeklődő lány vagy,akkor összességében nem jársz rosszul avval a szakkal, pláne ha hátad mögött van egy 0. szak.

A nyelvi szóbelin emlékeim szerint el kell olvasni egy szöveget, amiről fognak kérdezni, meg fel fognak tenni a témában kérdéseket azt hiszem. Az a lényeg, hogy nagyon lazán és nyugodtan kell viselkedni, mert én ott nagyon féltem, és összezavarodtam, ezért csak 6 pont lett, míg a Madáchban, ahová úgy mentem, hogy nem érdekel az egész, úgyse akarok oda menni, ott teljesen nyugodtan viselkedtem és a 20-ból 18! pontot értem el...

2013. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Végiggondolva a dolgot, már a technikumi osztállyal sincs semmi bajom, csak vennének fel valahova. Az igazi problémám az, hogy a matekom nagyon rossz lett magamhoz képest (25pont). De így meg még a környezetvédelemre sem vesznek fel, ami egyébként tényleg nagyon tetszik :)

2013. jan. 29. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nem kell aggódnod:)

Ha a szüleid bemennek, szó szerint bárhonnan átvesznek, vannak osztály-és évfolyamtársaim még a Királyból! is...:D

Ha pedig már benn vagy, sima ügy ugrálni a szakok között, csak szólni kell, hogy mit szeretnél. A Fábián igazgató úr állítólag nagyon jófej ebben, csak arra azért gondolj, hogy ne Gépészről akarj átugrani Két tan nyelvű humánra, mert a kettő között van egy laza 80 pont különbség, amihez már tényleg nagy pofa kell.

2013. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, veled vagyok, én is most fogok oda felvételizni:) El kell majd olvasni egy szöveget és kérdések segítségével minél részletesebben visszamondani. (feleletkor nálad lehetnek a kérdések, de csak a kérdések a szöveg nem!). Aztán lesznek szituációk pl. mittudomén hogy mondanád, hogy mennyibe kerül egy toll stb. Lesznek még különböző témakörökből kérdések (nem tételt kell felmondani!) és lesz még egy szöveg, ami hiányos és a hiányzó szavakat neked kell bele pótolni. Remélem segítettem:)
2013. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!