Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira miként lehetséges...

Orvosira miként lehetséges bekerülni?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, de vannak félelmeim a dologgal kapcsolatban. Kilencedikes vagyok, idén elkezdtem kémia ill. biosz szakkörre járni (a fizika egyáltalán nem vonz). Eddig mindenből kitűnő voltam, jó a memóriám és elég könnyen felfogom a dolgokat. A szüleim szentül hisznek abban, hogy képes leszek bekerülni, viszont a biosztanárom mindig ijesztget minket, mondván ennél sokkal több kell ahhoz, hogy akár a ponthatár közelébe kerüljünk. Mindig megtanulom amit kell, viszont annyiszor ismételgeti, hogy "ez bizony kevés lesz" , már kezdem elveszíteni a hitemet az egészben. Viszont én tényleg nagyon szeretnék orvos lenni, úgyhogy, ha tudnátok ajánlani könyveket, amelyekből felkészülhetek, azt megköszönném (nagy biológia fgy megvan, és apu egyetemi kémia könyveit is előszedtük). Az utolsó kérdésem: akik most orvosira járnak, mennyit foglalkoztak középiskolában a dologgal?
2012. dec. 30. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a tanárral! Nem csak a biológián múlik a bekerülésed az orvosira, hanem más tantárgyaktól is. Szóval, ha 4 vagy 5 évig (nem tudom hány osztályosba jársz) kitünő leszel évvégén mindenből - de szerintem orvosira is elég lesz a 11 és 12 év vége - akkor össze fog jönni. Illetve addig biztosan szerzel egy nyelvvizsgát is, ami szintén plusz pont. Szóval meglesznek azok a pontjaid, amik kellenek. Ne add fel! Sikerülni fog! Ja, meg majd amikor érettségizel, akkor emeltezz bioszból is meg kémiából is, az már azt hiszem plusz 100 pont.
2012. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám már van angolból (telc középfok) és jövőre megpróbálom olaszból is. Köszönöm a bátorítást ! :)
2012. dec. 30. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jaj én sosem bírtam megérteni az ilyen tanárokat. Az én biosz tanárom is ilyen volt, ahogy teltek az évek, egyre jobban elvette az önbizalmunkat. Nekem is mondogatták hogy ne foglalkozzak vele, de én annyira be akartam kerülni és nagyon mellbevágott amikor lehordtak a sárga földig. Ráadásul a szüleim nekem is nagyon nyomatták a dolgot. Nem kényszerítettek, csak úgy voltak vele, ha már elhatároztam magam akkor csináljam végig.


Én is csak annyit tudok mondani, amit nekem mondtak: Ne törődj a tanárral! Tanulj sokat, gyakorolj. Ami nekem leginkább bevált azok a régi érettségi feladatlapok voltak. Persze volt mindenféle tesztkönyvem is.

És hidd el, fel fognak venni, mert céltudatosnak és szorgalmasnak tűnsz.

Ha pedig bekerülsz, szerintem szeretni fogod!:) Én itt találtam meg igazán a helyem, egy rakás hozzám hasonló ember közt!

Szóval sok sikert!:)

2012. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!