Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bekerülni a Budapesti...

Nehéz bekerülni a Budapesti Madách Imre középiskolába?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és még nem döntöttem el ,hogy melyik iskolába megyek a Madáchosokat kérdezem ,hogy nehéz-e oda bekerülni nulladikba szeretnék menni vagy angol vagy német haladóra a németet tanulom az angolt nem de azt hiszem viszonylag jól megy mert Finnekkel is (személyesen) elég jól meg tudtam magam értetni de alig van nyelvtanom. A németet 5.éve tanulom ötös voltam belőle mindig de az annyira nem megy a gyakorlatban...azt hiszem

2013. jan. 7. 19:30
1 2
 1/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyetlen jobb középiskolába sem könnyű bekerülni.

A lányom most kilencedikes ott (ő is ötéves osztályba ment), 4-es, 5-ös bizonyítvánnyal, 81 pontos központi felvételivel és egy jó szóbelivel került be, haladó angolra. Nagyon jól érzi magát.

Azt viszont el kellene döntened, hogy melyik nyelvet választod, mert a felvételire már úgy kell jelentkezned.


Remélem, segítettem. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2013. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem németre menj, mert angolt nem tanultál, és gondolom, kérik a jegyed.

Nem hiszem, hogy túl könnyű, tekintve, hogy kell szóbeli is. Meg megvan adva, hogy 56 pont alatt nem kerülhetsz be. Majd olvass utána a mig.hu-n.

2013. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek egyébként én úgy tudom hogy negyven százaléktól már felvesznek de mindegy.
2013. jan. 9. 13:53
 4/11 anonim ***** válasza:

milyen 40%?

4 egész feletti átlag a minimum ahhoz, hogy szóbelire behívjanak, és egy olyan 70-80 pontos felvételi is minimum.

egyébként nulladikba hogy akarsz német haladóra? nem nézted meg, hogy milyen tagozatok vannak? az angol meg hiába érteted meg magad, ha haladóra mész, akkor kibuksz a nyelvtan hiánya miatt + szókincsed sincs megfelelő. Én is nagyon jól értek, mégis kezdő angolos vagyok, mert kell az alapozás.

2013. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
N ami lett(?)!
2013. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett
2013. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kösz ,hogy érdeklődsz :). Egyenlőre nem tudom 69 pontos lett az írásbelim (az országos átlag 49) a szóbelit még nem tudom elvileg szerdáig (márc. 13.) ki kell adniuk egy ideiglenes listát a bekerültekről de ha nem vagyok rajta is még bekerülhetek ,mert sokan kiesnek.
2013. márc. 11. 15:14
 8/11 anonim ***** válasza:
69 ponttal behívtak szóbelizni? Azta, eléggé levitték a határt. majd írj, h hányadik vagy:) Hány pontod van jelenleg?
2013. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
79. vagyok egyelőre.
2013. márc. 13. 15:07
 10/11 anonim ***** válasza:
azzal sztem felvesznek, bár tagozattól is függ.
2013. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!