Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt a mondatot (magyar) hogy...

Ezt a mondatot (magyar) hogy kell értelmezni? (eduline-os)

Figyelt kérdés

,,Érdemes átgondolni, milyen sorrendben jelölitek meg a szakokat: nem vehető fel az a jelentkező, akit az általa meghatározott elbírálási sorrendben megelőző jelentkezési helyre (akár állami ösztöndíjas, akár önköltséges képzésre) már felvettek."


Oké, oké, ne akarjak úgy egyetemre menni, ha magyarul se tudok, de azért hátha valaki le tudja írni érthetőbben. Lesem az eduline-t tudniillik, nehogy meglepődjek aztán, hogy már nem felelek meg a követelményeknek, mert manapság már nem lehet tudni, mikor gáncsolják ki az embert. Nem mintha régebben felkészülten ért volna egy gáncs, de ez már más téma...


2013. jan. 8. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez elég egyértelmű így is, de ha nagyon le akarom egyszerűsíteni, akkor talán: ha már felvettek valahova, akkor nem fognak két helyre felvenni (függetlenül, hogy önköltséges vagy támogatott ahove felvettek).


Tehát nézik sorba elsőtől kezdve, hogy hova jelentkeztél és ha valahova felvettek, akkor onnantól kezdve a többit már meg se nézik.


Egy szó, mint száz, tényleg abban a sorrendben írd be, amilyen sorrendben beszeretnél jutni. Ne es hülye hibákba, mint hogy előre raksz valamit, ahova alacsony a ponthatár csak, hogy biztos felvegyenek (valahol hallottam ezt a "zseniális" tippet...).

2013. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát... Nem gondoltam, hogy ezt jelentheti, mert eléggé köztudott, hogy egyszerre két helyre nem veszik fel az embert, és ha elsőnek jelölök valamit, ahova fel is vesznek, a második helyre nyilván nem fognak felvenni, de oké, köszi.
2013. jan. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!