PPKE kollégium?

Figyelt kérdés
A PPKE -JÁK -ra szeretnék majd jelentkezni , de olvastam a kollégiumról, és nagyon is meglepett az ára. A Pesti koleszok meg itt vidéken is nagyrészt 10-11 000 ft között mozognak. De a JÁK honlapján 25.000. van feltüntetve. Ha tényleg ennyibe kerül, nem hiszem hogy ezt tudjuk vállalni. Olvastam van valami támogatás, ha igen akkor mennyi? Ja és még valami: Ebben a koleszban is vannak azért bulik? Én még nem jártam katolikus suliba. Bár én magam is katolikus vagyok, azért a bulikat nem vetem meg, és nem szeretem a túlzott szigort. 20 évesen tudok fgyelni magamra, illetve beosztani az időmet. Pázmányos jogosok! Mi a véleményetek erről?
2013. jan. 17. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ebbel a kollégiumban lakom. Igen, sajnos ennyire drága, mivel nem az egyetem saját kollégiuma. Az államilag támogatott hallgatóknak jár a 16.000 Ft-os támogatás, a költségtérítéses és önköltséges hallgatóknak jelenleg is dolgoznak a támogatási rendszerén.

Ez egy újonnan berendezett kollégium (ami inkább diákotthon), ezért sajnos vannak még hibái, de folyamatosan orvosolják ezeket, remélhetőleg a következő évtől minden gond megszűnik.

Tavaly a Márton Áron Szakkollégiumban volt kialakítva egy Pázmányos szint. Sokkal olcsóbb nem volt, szocreál stílus és a III. kerület mélyén (45-50 perces úttal), polc nélküli szekrénytől kezdve az összesen 2 fürdőn keresztül az 1975-ben gyártott bútorokig.

Az új kollégium a Dob utca és a Csengeri utca sarkán található 2 percre a 4-6-os villamostól, 15 percre az egyetemtől, új bútorokkal és csak Pázmányosokkal, több elkülönített fürdővel. Nekem ezekért megéri azt a plusz költséget.


Bulik természetesen vannak szép számmal. :) Attól mert katolikus egyetem, nem kell rögtön elrettenni.

2013. jan. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! és az tényleg igaz hjogy a kolesz felügyelői leginkább apácák?
2013. jan. 28. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem! :D Írtam, hogy attól, mert katolikus egyetem nem kell egyből megijedni és egyből ilyeneket gondolni! :)

A kollégium vezetőségét az épület üzemeltetője nevezi ki (Igazgató, 2 fő "nevelő tanár", gondnok, portások, takarító személyzet). Tehát az egyetemhez még csak közük sincs.

Egyébként itt az oldalon nemrég tettek fel, és válaszoltak meg fontos kérdéseket a Pázmány JÁK katolikus tanításával kapcsolatban, ajánlom számodra!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2013. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm:)
2013. jan. 31. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, én most jelentkeztem a PPKE BTK-ra. Mikor kell jelentkezni? melyik a legjobb kolesz? havi 25 az még beleférne.
2016. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! PPKE JÁK-ra szeretnék jelentkezni a következő évben. Ugyan igy vannak a kollégiumi árak jelenleg is?
2021. ápr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!