Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy 32-ből 19-en megbuktak félévkor matematikából 9. osztályba? (szakközép)

Figyelt kérdés

akik megbuktak általánosba 3-4 tanulok voltak matekból, és van 5db év ismétlő és ebből is csak 1 nem bukott félévkor meg amúgy az egész iskolának problémája van a matekkal félévkor, év végén és érettségin is és ez a helyzet más szaktanárok szemét is "szúrja" ez a borzasztó helyzet és más tanárok akik más iskolába is tanítanak azt is mondták hogy ott is probléma van a matematika, és a neten is böngészve olyat is találtam hogy 1,9 se adta meg a kettest és még más sok-száz szörnyű dolgot.

ja és a mi osztályunk állandóan a matekot tanulja!!!

Ez ellen mit lehet csinálni, azon kívül hogy tanulunk mert ez nem mehet így tovább!!!

és az osztályba ezét sokan szakot váltottak mert a matektanár azt mondta "ha nem meg a matek akkor át kell menni szakmunkás képzőbe" pedig az osztálytársam más tantárgyból 3-4-es tanuló volt és most olyan osztályba van ami nem add érettségit és nehogy már a matek legyen az ok hogy ne tudjon eljutni az érettségiig és leérettségizni mert ilyen nehéz



2013. jan. 20. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

" most olyan osztályba van ami nem add érettségit és nehogy már a matek legyen az ok hogy ne tudjon eljutni az érettségiig"


Ezt a mondatot inkább gondold át még egyszer, mert így nem sok értelme van.

A matekot nem tanulni kell, hanem megérteni. Tény, hogy vannak gyökér tanárok, de ha mindent megértesz és az összes feladatot meg tudod csinálni úgy ahogy elvárja, akkor nem lesz mibe belekötnie.

2013. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy nem kell tanulni hanem könnyíteni kellene rajta pl: van egy feladat és 5 lehetséges válasz és be kell karikázni az általadnak vélt helyes választ és legalább lehetősége van a tippelésre!
2013. jan. 20. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem normális, kellene beszélni az igazgatóval és más matektanárt kérni, mi 20 éve megtettük (már akkor is meg lehetett), igaz, hogy (bosszúból?) megkaptuk az iskola rémét matekból (a mi tanárunk nagyon gyenge volt, és rossz, nem értettünk semmit), de ő legalább el tudta rendesen magyarázni az anyagot, elsőben (vagyis a mai 9.-ikben) majdnem megbuktam, de majdnem 5-ösre érettségiztem. A tanáron is sok múlik, hogy ő maga érti-e a matekot és el is tudja magyarázni. Fogjatok össze a szülőkkel, beszéljetek az igazgatóval és kérjetek másik tanárt, nincs veszteni valótok. A barátod pedig a dolgozók gimnáziumában leérettségizhet nincs veszve semmi. Nálunk jónak számított a dolgozók gimnáziuma.
2013. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én szerintem ha ezt bevezetné valaki sokkal többen tudnának eljutni és elvégezni az érettségit mert egyszer volt egy ilyen típusú "karikázós" kisdolgozta és a legrosszabb jegy 2-es volt
2013. jan. 20. 16:04
 5/8 A kérdező kommentje:
én szerintem több roma is jelentkezne érettségire és sokkal több lenne az érettségizők száma
2013. jan. 20. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek tényleg problémát jelent a matek, az kérhet papírt diszkalkuliáról, ha tényleg ez a gond. Tovább írhatja, használhat segédeszközöket.
2013. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"én szerintem ha ezt bevezetné valaki sokkal többen tudnának eljutni és elvégezni az érettségit mert egyszer volt egy ilyen típusú "karikázós" kisdolgozta és a legrosszabb jegy 2-es volt"


ha meg előre be is írnák a helyes választ, akkor meg még többen el tudnának jutni érettségiig meg el is végezni azt...


Mateknál nem sok értelme van feleletválasztós kérdéseket csinálni, hiszen ott akkor értékelni a levezetést (egyetlen értelme az az ilyennek, hogy a javítóknak könnyebb és gyorsabb javítani).

A feleletválasztós egyébként annyiban tud csak egyszerűbb lenni, hogy ott lehet tippelni (esetlegesen kizárva néhány válaszlehetőséget) - viszont a matekdogáknak nem az emberek tippelőkészségének mérése a célja, hanem a matektudásnak. Épp ezért szokták úgy csinálni normális helyeken, hogy rossz válasz akkor mínusz pont.


Attól még, hogy ha valaki 4es/5ös tanuló általánosban, akkor is simán lehet, hogy gimiben már súlyos problémái lesznek - egyszerűen az általános iskolai matek zöme józan paraszti ésszel megoldható, míg a gimis már egyre nehezebb.

Tehát az, hogy valaki általánosban 3as / 4es tanulók voltak matekból (megjegyzem, egy hármas általános iskolában nem olyan jó), abból még bőven nem szükségszerű, hogy gimiben ne okozna nekik nehézséget a matek - és ha ezzel nem tudnak boldogulni, mert pl. általánosban ment komolyabb erőbefektetés nélkül is, és nem szoktak hozzá, hogy energiát fektessenek bele, akkor annak szívás lesz a vége, egyre nagyobb, ahogy haladnak az anyagban (hiszen matekban egymásra épülnek a dolgok).


Matekkal elég sokan szívnak, mert egyszerűen rosszul állnak hozzá, amivel általánosban még el lehet lenni egy darabig meg egy szinten, de gimiben már csúnyán visszaüt, és ez csak egyre jobban fokozódik.

2013. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak elhatározás kérdése az egész.Nem mindenki egy matekzseni,ezt aláírom,na de ne az iskolában kelljen már megtanulni azt,amit otthon kellett volna.Gondolom az is igaz az osztályra,hogy van 2-3 diák,aki megírja otthon,azok értik is a matekot,a többi meg elkéri és lemásolja róluk.Ne aggódj,nálunk is ez folyik,aztán megy az ugatás,hogy milyen rossz a tanár,holott engem ugyanaz a tanár tanított 4 évig és előrehoztam az érettségit,októberben írtam és 5-ös lett,megyek emeltezni.Ha egy kicsit odateszi magát az ember,akkor az csodákra képes.Valamint sokszor mondják,hogy a google a barátod.Wikipedia egész tűrhető,bár ott nagyon tudományosan vezetik le a dolgokat,de pl ha nem értesz valamit,és itt felteszed,szerintem röpke 20 percen belül érkezik rá 2-3 válasz.Ha kéred,le is vezetik.úgyhogy én azt tanácsolom,hogy elsősorban magatokban keressétek a hibát,sok diák hajlamos arra,hogy mindig mást mocskoljon.Ha pedig tényleg szar a tanár,akkor nincs más teendő,kérvény az igazgatónak az osztály nevében,hogy másik matektanárt kértek.


Ha esetlen nem így van,ahogy az elején leírtam,akkor bocs:)

2013. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!