Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha kötelező lenne az iskolákban a hit-és erkölcstan oktatás, kötelező óralátogatással, kötelező vagy választható érettségi tantárgyként?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ milyen vallási irányzatot tanítanának...

Az erkölcstan szerintem a hittantól függetlenül nem lenne rossz, illemórával egybekötve.

2009. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt az iskolát választanám, biztos meg lenne rá az okom. Valószínűleg ez érdekel, vallásos vagyok vagy valami. Egyértelmű, hogy nem megyek olyan suliba, ahol vallás is van, ha nem vagyok vallásos vagy nem tudom elfogadni, hogy ezt kell tanulnom.
2009. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha a nemzeti alaptantervben benne lenne, úgy, mint a matematika és a magyar, alapkövetelmény lenne mindenhol.
2009. szept. 3. 13:38
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A hittannak nem lenne értelme, akit érdekel, megtalálja a módját,hogy tanulja. Kötelezővé mi jogon tenné bárki ?
2009. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A hittan szerintem is fölösleges. Aki akarja és érdekli, elmegy vallásos iskolába.

Az erkölcs és illemtan jó lenne, bár kéne pár generáció, hogy ne a röhögős órák közé tartozzon.

2009. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekunk kotelezoen volt hittan orank, pedig nem voltunk vallasos iskola, itt (Erdelyben) mindenkinek iskolatol fuggetlenul kellett vallasorara jarnia egeszen 12.-ig


Azt hiszem jovotol torlik ezt a tantargyat az orarendbol es opcionalis lesz

2009. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

A hitoktatást nem tenném kötelezővé, mert nem mindenki vallásos, de az erkölcstan oktatását támogatnám. A mai fiatalok (tisztelet a sok-sok kivételnek) nem tudnak viselkedni, és halvány fogalmuk sincs arról, hogy mi az erkölcs. Nem vagyok prűd, de a mai lányok viselkedése, a szexhez való igénytelen hozzáállása számomra hihetetlen. A fiúkról/férfiakról nem nyilatkozom, mert amióta világ a világ, nem az eszük után mennek, de a lányok? Most a 14-17 év közöttiekre gondolok. Szoktam olvasni a szex témakörben feltett kérdéseiket, háááát, örülök,hogy a lányom nem ma fiatal. El kellene nekik magyarázni, hogy egy nőnek van értéke, és a fiúk nem a qurvákat veszik el feleségül. Hogy egy lánynak az legyen ma a legnagyobb problémája, hogy hogyan sokszorozhatná meg a fiúja spermáját,mert az olyan fincsi.......ha itt tartunk, akkor ezek a lányok mire fogják tanítani a gyerekeiket?

Le lehet pontozni, de akkor is jobban kellene becsülni önmagukat. Egyébként nem kell kötelezővé tenni semmit, csak önmagunknak eldönteni, hogy rongy vagyok,akit ki lehet beszélni, vagy ember aki bármikor tükörbe nézhet.

2009. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

A buddhista szülők gyereke buddhista hittanra járhatna? Durva lenne, ha rá akarnák kényszeríteni az emberekre a kereszténységet.


Ha egy gyerek heti egy erkölcstan órán hall valamit az erkölcsről attól erkölcsös lesz? Én ezt nem tudom elhinni.

2009. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%
Nem az?? Pedig nem ártana.
2009. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
3%

Ha nem hall semmiről, attól se lesz erkölcsös. Hiszen akkor kár iskolába járni, ha a tanulás nem érne semmit, nem? Az előzőek egyikére reagálom, bocs.

Apám 1940-ben átjárt a szomszéd suliba hittanra, mert náluk katolikus volt, ő pedig adventistaként a szintén protestáns református hittant választotta.

A buddhista szülők biztosan meg tudnának szervezni egy hitoktatót, ha más nem, on-line.

Csoportbontás! Egyébként a vallások nagyobbrészt egybeesnek, nyugodtan adhatnának ökumenikus hittant.

Keresztény környezetben amúgy hasznos a kerszténységgel való ismerkedés. Megrögzött ateista szülők gyermeke tanulhatná kultúránk részeként, megkeresztelkednie attól nem kell. De ha annyira féltenék a klerikális mákonytól, hát tanulhatna addig etikát, nehogy elvakítsa a vallás szegényt.

Nem csoda, hogy itt állnak az erkölcsök, még az elsős olvasmányokból is kikerült a tanulság. ennél a semminél még az úttörő 12 pontja is többet ért.

Ma felnőnek úgy gyerekek, hogy nemhogy a Bibliát nem ismerik, de a Tízparancsolatot sem tudják.

A tudás senkinek nem vált még kárára (Ádámot leszámítva)

Én kötelezővé tenném, visszamenőleg is!

2009. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!