Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolcon (vagy környékén)...

Miskolcon (vagy környékén) ilyen szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Életbevágóan fontos!

Olyan sulit keresek ahol nem annyira nehéz a tanulás. Vendéglátás-idegenforgalom szakon vagyok most (9.) de itt szeretném hagyni mert egyáltalán nem megy, év vége van és a bukás szélén állok. Kezdek teljesen kiborulni. Nincs olyan szakma amit szívesen tanulnék de olyan iskolába szeretnék menni ahol nem ennyire nehéz a tanulnivaló. Most ne kezdjétek el, hogy tanulni mindenhol kell mert tudom! De könnyebbet szeretnék tanulni. Mert a joghoz, államhoz nem értek! Nem érdekel ha nincs koli csak innen szabaduljak mert idegileg tönkretesz. 2 óra alatt 4 büdös mondatot tanultam meg amit nem is tudok visszamondani pedig holnap felelek és már nem szabad 1-est kapnom. Lassan remegek az idegtől.

Segítsetek! Tudtok valamilyen iskolát? Nem miskolci vagyok de az város van a legközelebb.



2013. ápr. 3. 18:14
 1/8 anonim válasza:

He? :/


Elmondom neked mindig 2-es tanuló voltam 2 éve tettem le a szakmát. Jó formán úgy bukdácsoltam át.. Letettem a szakmát 4esre!!! És elég sok anyagot keleltt bevágni..leültem egy sort/ mondatot többször egymás után elolvastam majd a végén egybe olvastam el.. nekem így ment a tanulás és ígyis 3-4esekre feleltem le.


Ez elég nehéz suli volt ígyis. Én is ott akartam hagyni de nem a gép előtt ültem, se a kocsmába, se facen lógtam sesemmi hanem leültem a szobába és tanultam. Kedvem 0 volt..de aztán még is elkezdtem tanulni..sokszor volt olyan, hogy elaludtam tanulás közben mert annyira érdekes volt a téma..még is másnap simán elmondtam, hogy ne 2-est kapjak vagy 1est. ha 3asra lefeleltem az már jó jel volt. :D

2013. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg a Berzeviczy? Ott nagyjából jól az oktatás.

Egyébként a szüleid tudnak erről?

2013. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt haljak meg ha nem 2000x olvastam el az anyagot ma délután. Tudnak róla. Mindig megkérem anyámat, hogy magyarázza el de mindig azt mondja, hogy ilyen szakszavakat nem tud megmagyarázni. Akkor nekem honnan kéne tudni? Oké, hogy ott a magyarázat de az van leírva úgy, hogy talán felnőtt koromban érteném meg.


15 éves vagyok, nem 45. Nem is értem minek kell ilyeneket tanítani.

2013. ápr. 3. 18:41
 4/8 anonim válasza:

Csak én tudom rosszul, hogy 9-10.ben általános műveltséget oktatnak? Matek, Fizika, Kémia, Biólógia és társaik.

Mindenhol ezt találod. Minimális még a szakirányú tantárgy.

Talán próbálkozz 0. osztállyal. Mags szintű nyelv és info tanulás általában. Ennyi idő alatt csak eldöntöd mit akarsz.

2013. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Második vagyok.

Nagyjából igazad van. A gimnáziumokban szoktak felháborodni a diákok, hogy ők töriszakon vannak, mégis mennyire rossz a matek stb. stb. Na már most ők azért mentek gimibe, hogy elsajátítsák a kicsivel magasabb műveltségi szintet.

Ennyivel másabb a szakközép. Ott a diák lényegében csak egy dolgot tanul, de lényegében nagyon magas, egyetemi fokon. Gondolok arra, hogy ha te most pincér akarsz lenni, akkor olyan dolgokat tanulsz amire az égvilágon semmi szükséged nem lesz. Hiszen mit kell csinálni egy pincérnek? Kihordani a kajákat néhány akrobata mozdulattal, majd visszavinni a koszos tányérokat; na jó, a az idegen nyelvismeret sem árt.

Erre nem jött rá a magyar oktatási rendszer, hogy többet érnének el a tanulók a gyakorlattal és a tapasztalattal mint 80 oldalas kiszolgálási elmélettel. Magyarország. Ez van, ezt kell szeretni.

2013. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért jöttem ebbe a suliba, mert ez helyben van és állítólag nem nehéz. Ja, csak a tanárok 80%-a sík hülye, a maradék 20%-ból meg 3 tanít. Azokból jó is vagyok. De tényleg nem értem, hogy minek kell jogot tanulni egy pincérnek, szakácsnak vagy tudom is én hogy minek. Főzés közbe majd az állam feladatait fogom mondani? Amúgy nem akarok ebben a szakmában elhelyezkedni.

Az idegennyelv jobb lenne, mert azt legalább szeretem is.

2013. ápr. 3. 18:56
 7/8 anonim válasza:

Konkrét segítséget nem tudok adni, hiszen nem tudom, mi érdekelne igazán. Itt egy lista a szakmát tanító iskolákról. Nézegesd végig, melyikben tudod elképzelni magad, mi tetszene neked. Azt azonban tudnod kell, hogy mindenhol kell olyat is tanulni, ami nem a szakmához tartozik. Hogy ez jó vagy rossz, az más kérdés.

És egy tipp: ha nem akarsz megbukni, akkor kérj a tanáraidtól segítséget. Én még olyat nem nagyon hallottam, hogy egy tanuló kérte, hogy magyarázzák el neki mégegyszer, vagy segítsen ebben-abban, és elhajtották. (vagy nekem voltak nagyon jó tanáraim). Ehhez persze az kell, hogy lássák rajtad az akaratot.

2013. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ez lemaradt:

[link]

2013. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!