Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén csak fizetősre vesznek...

Ha idén csak fizetősre vesznek fel egy vidéki egyetemre, két félév után át szeretnék iratkozni Pestre. Átvehetnek államira, vagy továbbra is csak önköltségesen tanulhatok?

Figyelt kérdés

#egyetem #diákhitel #állami finanszírozási forma
2013. ápr. 5. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha olyan iskolába jelentkezel, ahol van állami és az átlagod is megfelel, akkor van esély. De lehet az biztosabb, ha utánajársz:)
2013. ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egyedi elbírálástól függ. Ha maradsz ott, ahol voltál, de jó az átlagod, két félév után kérheted az átsorolásodat államira. Ha viszont Pestre mész, ott nem biztos, hogy államira fognak átvenni, mert a költségtérítéses és állami képzés közti átjárhatóság szabályai minden egyetemen mások. Még az sem biztos, hogy két félév után a pesti egyetem 2. évesként vesz át, lehet, hogy mindent elölről kell kezdened.
2013. ápr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezekre sohasem alapoznék. Tegyük fel bekerült valaki egy 420 ponthatárral rendelkező egyetemre. Aki elérte azt a 420 fölötti pontot nem tanulás nélkül sikerült neki, így valószínű az egyetemet sem félvállról fogja venni.
2013. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!